.

.

Предизвик IQ Дрвени Мозокот Закачка 3D Загатки Игра за Возрасни

Предизвик IQ Дрвени Мозокот Закачка 3D Загатки Игра за Возрасни

Оценка на посетителот:

DEN 367.20
Залиха
Достапно за нарачка


Пакување : пластични shrink wrap
Објектот Големина : за 7.5 * 7.5 * 7.5 cm
Материјал : дрво
Содржи : 1 парче дрвена сложувалка
Погоден за група на контакти : 6 години, & UP, погодна за двете млади и стари
Мисија : да се соберат и да се размонтираат загатка игра.
1. Дрвени Загатки се класичните и популарни загатка игра играчки, погодна за двете деца и возрасни.
2. На дрвени загатки може да изгледа едноставна, но тие содржат многу мистерии.
3. Тие се обично лесно да се размонтираат, но тешко да се соберат.
4. Секој дрвена сложувалка е посебен и единствен, многу забавно да се игра со.
5. Играње со дрвени загатки не може само да се вежба за мозокот, развој интелигенција, подобрување на proble-решавање на способност, но, исто така, се ослободат притисок, да се релаксираат расположение и да се добие задоволство.
6. На дрвени загатки кондензација мудроста на античките луѓе, популарна и погодна за двете млади и стари.

Карактеристики на предлогот

Пол:
Унисекс
Возраст Опсег:
> 3 години,8-11 Години,> 8 години,12-15 Години,> 6 години,5-7 Години,Grownups
Стил:
Геометриски Облик
Број На Модел На:
HP155
Материјал:
Дрво
Предупредување:
не е за деца под 3 години
Загатка Стил:
дрвена сложувалка

Купувачи како што избираат