.

.

Bluetooth Smart Watch U8 Спорт Види За Samsung Sony Huawei Андроид Телефони со Pedometer SMS Пораката Sync Повик Потсетник

Bluetooth Smart Watch U8 Спорт Види За Samsung Sony Huawei Андроид Телефони со Pedometer SMS Пораката Sync

Оценка на посетителот:

DEN 652.00 -15 %
DEN 767.52
Залиха
Достапно за нарачка

Клиент Информации :
Андроид Системот може да ги поддржи сите во функција на опис
Но IOS само поддршка : Pedometer, Записи, Повик Синхронизација, Калкулатор, Часовникот, stopwatch (Стоперка)
Windows телефон не може да се користи да се види.
Англиски,Француски,Португалски,Италијански,Шпански,Германски,Bahasa Малезија,Холандија,Виетнамски,Турски,Персиски
1). 1.48" Допир Капацитивни Екран TFT LCD
2). Резолуцијата На Екранот 128*128
3). Време / Датум / Недела / Батеријата држава екранот
4). Тонот на алармот кога ќе примите повик
5). Тонот на алармот откако на вашиот мобилен телефон да се исклучи
6). Прикажување на број или име на дојдовни повици
7). Одговарање или Dial повици од вашиот зглоб
8). Стоперката функција
9). Поддршка за hands-free повици, телефон книга
10). Игра на музиката во вашиот телефон (по Bluetooth paring)
11). Sync SMS/повик историја(само за андроид телефон)
12). Прстен потсетник кога вашиот Android 2.3 или над паметен телефон примите порака (вклучувајќи Wechat, Facebook, Twitter,Whats App, Skype,и така натаму)
13). Анти-изгубени аларм функција : Кога да се видиме лево види алармот автоматски, по одредена далечина за да се избегнат загубите телефони
14). Далечински преземање фото функција : Можете да го контролирате вашиот мобилен телефон да се земе слика од вашиот зглоб. (само за android телефон Метар надморска Височина,Passometer,Фотографија, Барометар, Вибрации
Specefications :
Материјал : Челик + Силициум
Bluetooth Верзија : Bluetooth V4.1+EDR
Bluetooth Протокол : A2 DP + HFP 1.5 + ХС СТР 1.2
Опсег на Фреквенција : 2.4 GHz спектарот
Амбиенталниот Шум : ≤75d B
Пренесување на Опсегот : ≥10m
Време на полнење : околу 1 час
Време на разговор : околу 3 часа
Музика Игра Време : околу 6 часа
Време во мирување : околу 160 часа
Напојување : Вграден-во 230m Ah батерија
Пакетот Вклучува :
Smart Watch*1
Usb кабел*1
Прирачник за корисникот*1
На мало поле*1

Карактеристики на предлогот

Функција:
Хронограф,Одговорите На Повик,Календар,Далечинска Контрола,Dial Повик,Аларм,Passometer,Спиење Tracker
Бендот Кој Се Одвојува:
No
СТАН Симнување на Располагање:
No
Јазик:
Француски,Италијански,Шпански,Португалски,Англиски
бендот материјал :
Силика Гел
Компатибилност:
Андроид
ПРОЦЕСОРОТ Модел:
no
Големина На Екранот:
20*20mm
Батеријата Монтажни:
No
Стил:
Моден
Резолуција:
15&15
Бренд Име:
JKER
Network Mode:
Никој
Повеќе Бира:
No
Екран Форма:
Плоштад
Случај Материјал:
Пластични
ПРОЦЕСОРОТ Производителот:
Mediatek
Движење тип:
Електронски
Апликацијата Возрасна Група:
Возрасни
gps:
No
водоотпорен одделение:
животот водоотпорен
SIM Картичка Достапна:
No
Капацитетот На Батеријата:
180-220mAh
систем:
Андроид оперативен СИСТЕМ
ROM:
1GB
Механизам:
No
RAM меморија:
1GB
Тип:
На Рачниот Зглоб
Задна камера:
2MP
Функција:
Passometer
Јазик:
Португалски
Компатибилност:
Андроид
Апликацијата Возрасна Група:
Возрасни
Стил:
Спорт
бендот материјал :
Гума
Движење тип:
Електронски

Купувачи како што избираат