.

.

Подароци пеглање печ налепници ставени крпа значка ставени облека се закрпи дупката decals

Подароци пеглање печ налепници ставени крпа значка ставени облека се закрпи дупката decals

Оценка на посетителот:

DEN 59.00 -5 %
DEN 62.40
Залиха
Достапно за нарачка


започнете
крајот
Кликнете подолу за повеќе изберете :
@@ [[27 A : : PAGECONTENT : : ЗАПОЧНЕТЕ]]
Крпа налепници за да ги користите :
● Располагање со боја конец за шиење да се шие на платно спроведен во различни места на облека. (Повеќе безбедна, се препорачува)
● Ткаенина налепница на облека погодна локација, постојат топла топи лепило страна против облека (не се искине пластични) железо температура е приспособена на 120-150 степени или памук датотека, заедно со железо и пеглање 8 и 9 секунди за да се вратите може (да се види бебето опис за да се види дали рака-stitched и рака-stitched не се топло, сакам да го додадете лепак може да купите друга во-продавница самолепливи)
● Со цел да се направи ткаенина држи повеќе цврсто, потоа се претвори во облека од облека ,, задната страна жешка 8 и 9 секунди може да се направи крпа ставете загрева рамномерно.
● 【Совети】 Може да биде ставен со железна пеглање платно во прилог на позиција која одговара на одбраната парче платно за да се спречи високи температури горат облека или крпа паста, ставете крпа четири-двострано пеглање време може да се продолжи. Ако сте загрижени за топла откако не се безбедно прицврстени на раб на ткаенина се препорачува во неколку бода пораби се допаѓа! Многу се вклопуваат.
● 【специјален потсетник】 Само пеглање платно во прилог на облека, кога не е целосно да се олади, не се брза да се солза да се види дали цемент, тогаш во сите веројатноста може да биде раскинат, бидете сигурни да се почека до платно поставено на површината температурата има ладење пред да ги гледате. Топла топи лепило на собна температура, 100% цврст отпад, кога се загрева до одредена температура за да стане течен, откако ладење да се подолу на точка на топење и брзо стана цврста. Својата точка на топење е 150 °, 7-13 секунди, ослободување точка, солидификационно точка 7-14 секунди, ладење точка на 2-3 минути. Долу некој вид на страв кога се изложени на топлина ќе горат, можете да го залепите во крпа капа на врвот на тенка крпа, да ги испегла облека и изолација, така што не се плаши од топла горат облека.
Крпа ставете го Користите :
● Можете да пеглање или шиење за омилена торба, облека, чевли и капи, бидете свои DIY креативност, шик и стилски.
● Долна облека виси лошо scrape, може да го користат за да ги пополни дупките, прикривање на флеки.
● Не може да си дозволи да ги чисти дамките од облека, може да се држи со крпа капак.
● Порано облека чувствуваат монотоно, можете да изберете персоналните крпа налепници декорирани фустанот не е исто.
● О, можете да имате многу креативност : Можете да шие coasters, перници, перничиња погоре; разубавувањето на џемпери, кошули; точки бебе мини здолниште, мали hairpin, коса бендови; се користи во чевли, кеси, направете го копчето одликувања; дали крпа ставете слика процес, дури и со двострано лепило на ѕид мебел точки насекаде уредни капка ~ ~
● Крпа ставете е исто така погоден за везана рачно изработени се шие како, каде до каде, насекаде, и сите околу вас.
@@ [[27 A : : PAGECONTENT : : КРАЈОТ]]
Кликнете подолу за повеќе изберете :
Драги пријатели, наредби се полни 5$ слободни поштенски ! Ве молиме оставете порака за нас откако ќе цел, и ние ќе го промени тоа во време

Карактеристики на предлогот

боја:
1, 3, 4, 6, 7, 8, 10, 13
Големина:
4-7cm
Техника:
Извезена
Стил:
Шие-На
Функција:
Рачно изработени
Број На Модел На:
03
Тип На Производ:
Закрпи
Бренд Име:
YAYA КУЌА

Купувачи како што избираат