.

.

Природни Црна Оникс Камен Чакра Pendant talismans врежан 7Chakra триаголник Ѓердан камен Реики Исцелување obsidian Pendant Ѓердан

Природни Црна Оникс Камен Чакра Pendant talismans врежан 7Chakra триаголник Ѓердан камен Реики Исцелување obsidian

Оценка на посетителот:

DEN 205.00 -30 %
DEN 293.76
Залиха
Достапно за нарачка

7. круната чакра достапни се наоѓа на врвот на главата да се подобри сите болести е ефикасна ќе {за} акупунктура поени, е за сите тело и дух, не може да се направи на свеста на повисоко царството на чакри, и судбината. Се тесно поврзани со судбината и водич. 6. Веѓата чакра на располагање за да се разбере вистинската и на суштината на нештата, активирање на веѓите, може да се добие на висина на размислување и расудување, и промена на судбината, мазна контрола на себе. 5. Грлото чакра на располагање има моќ на изразување и разбирање, може да произведе односи помеѓу човек и човек, за да се пренесе на енергија, активирајте го режимот на грлото чакра, може да се подобри само-прочистување способност, да се зголеми претрес. Говорни и јазични способности. 4. срцето чакра на располагање на срцето може да се почувствува радоста на љубовта и да бидат сакани, имаат важно влијание врз формирањето на личноста, е, исто така, фонтаната на љубовта, активирајте срцето чакра, може да се реализира волјата и желбата на себе. 3. Соларни plexus чакра и широчината на располагање се нарекува сончева сонцето тркала, господар на perceptual свест. Желба и реалноста, да го активирате папочната круг, помага да се контролира емоциите, инхибираат прекумерна желба. 2. Сакрална чакра на располагање погоре позната како што тоа го покажаа под папокот и pubis, исто така, да стане репродуктивно тркала, активирање на репродуктивното тркалото, може да се зголеми креативноста, на радост на запознајте и да се комуницира со другите. 1. база чакра достапни основа, се наоѓа во перинеумот помеѓу genitalia и анусот акупунктура поени, во име на коренот на живот, сила, ја активирате дно круг ќе може да се добие радост на животот, да го стимулира телото за енергија и виталност на младите

Карактеристики на предлогот

Тип На Објект:
Приврзоци
Парична казна или Моден:
Моден
Обликотшема:
Растенијата
Стил:
Класичен
Материјал:
Кристално
Метали Тип:
Цинк Легура
Пол:
Жените
Бренд Име:
PONGT
Број На Модел На:
RP0095
Приврзоци Тип:
Лизгајте
Метали Тип:
Цинк Легура
Главниот Камен Боја:
Црна
Материјал:
Природни кристал ахат
Стил:
Тренди
Пол:
Мажите и жените
Обликотшема:
геометрија
Тежина:
9g
Функција:
Црна Оникс Камен Чакра врежан Реики Исцелување Ѓердан Ѓердан
Големина:
25мм*30мм
Тип На Објект:
кристал pendant

Купувачи како што избираат