.

.

Еден компјутери 331*256*77mm IP68 пластични куќиште за електронски делница кутија врска кутија САЛАДИН водоотпорен проектот кутија контрола кутија

Еден компјутери 331*256*77mm IP68 пластични куќиште за електронски делница кутија врска кутија САЛАДИН водоотпорен

Оценка на посетителот:

DEN 1797.00 -22 %
DEN 2304.00
Залиха
Достапно за нарачка


Опис на производот :
1, Itmes : IP 68 водоотпорен и водоотпорна куќишта
2, боја : бела боја со транспарентен капак
3, големина : 331x256x77 mm
4, Материјал : ABS животната средина пластика и PC транспарентен капак
5, Тежина : 1300 г
производ карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска . 2 , со школка завртка , ноктите ѕид и ноктите ѕид завртки , со декорација таблети ( завртки локација на lapping ) . 3 , појавување со завртка погодно ( клиент ) 4 , сите мал пакет торба за пакување . 5 , производи материјал, пластични суровини 6 , според вашата потреба обработка отвори одделно . главната употреба : Водоотпорен кутии имаат differnet имиња бидејќи на регионалните разлики и различни употреба. На водоотпорен кутии кои се користат во индустријата, главно вклучува водоотпорен делница кутија, метар кутија, водоотпорен pv делница кутија, и така натаму. Водоотпорен кутија главно е погодна за внатрешна и надворешна електрична инсталација, комуникации, оган контрола на објекти, челик топење и нафтени хемиска индустрија, електроника, електрична енергија, железница, градежништво, рударство, каменолом, до аеродромот, хотели, бродови, големи фабрики, крајбрежните фабрики, испуштање на терминалната опрема, загадување третман објекти. Еколошките опасности објекти, итн. Услуги и обработка : 1.Развивање на калапи и нејзината обработка 2.Модификација на производот и неговата обработка 3.Материјал и боја на производи може да биде изменета како што се бара. 4.Дополнителни трошоци се додаваат за измена и обработка во зависност од мувла. 5.Професионални машини за дупчење на куќиште.

Карактеристики на предлогот

Бренд Име:
барел
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
BWP10603-А2
Точка име :
сливните кутија
Материјал:
Abs животната средина Пластика и PC транспарентен капак
боја:
Бела
Надворешни Димензии:
331*256*77mm
сертификација:
ISO9001 RoHS
Функција:
Водоотпорен dustproof анти-корозија
Место на Потекло:
Guangdong Кина(копно)
Примена:
Електронски & Инструмент Куќишта
Заштита Ниво:
IP68

Купувачи како што избираат