.

.

AAI RQ-7 Сенка FPV 2000mm Ласерски Сече Комплет Woodiness модел /ДРВО АВИОН

AAI RQ-7 Сенка FPV 2000mm Ласерски Сече Комплет Woodiness модел /ДРВО АВИОН

Оценка на посетителот:

DEN 5755.00 -0 %
DEN 5755.20
Залиха
Достапно за нарачка


Летање Видео :
Забелешка : За информации на предавател и приемник, ве молиме посетете го линкот подолу : http : //www.aliexpress.com/store/product/Walkera-DEVO-7 E-2-4 G-7 CH-DSSS-Radio-Control-Transmitter-for-RC-Helicopter-Airplane-Model-1/1183027_32684876676.html Со цел да се спаси превозот цена, ако цел Комбо, ние ќе брод две парцели за вас. Еден е Авион парцела, уште една парцела е предавател и приемник.
Во вистинскиот живот, AAI RQ-7 Сенка е бојното поле UAV се користи од страна на вооружените сили на Австралија, Италија, Шведска, сад и другите да обезбеди извидување, надзор и како цел стекнување платформа.
Над 500 RQ-7 Сенки се во оперативна употреба низ светот вршење на електро-оптички/infrared imaging сензори и имаат опсег од над 100 километри и 4 час на целните loiter време. Спецификациите, исто така, се бара UAV да биде во можност да слета во спортски план.
Нашите RQ-7 Сенка не може да понуди 4 час времетраењето или 100 километри спектар, но тоа сигурно е фантастичниот FPV платформа со сите високо практични карактеристики на целосна големина, вклучувајќи го и aerodynamically докажано превртена V опашка, близнак бум на изгледот, центар монтирани тласкач мотор, фиксна tricycle подвозјето и огромен централна nacelle даваат јасен поглед на вашиот камери и сензори.
За скала ентузијасти меѓу нас комплет гради во сосема точна репрезентација на полна големина Сенка и, во 2000mm wingspan на големи ентузијасти нема да биде dissappointed или како ова е многу скоро 1/2 скала!
Комплет опремен со целосен сет на компоненти, ласерски сече од највисок квалитет balsa и ply да се направи конструкција на брзо, точно и пријатно што е можно. Целосна додаток пакет, оставајќи го ви со лепила и покривање на материјал за да се обезбеди со цел да се заврши на моделот.
Карактеристики :
• Високо способен FPV платформа
• Прецизен ласерски сече делови
• Квалитет balsa и иверица изградба
• Целосна додаток пакет
• Лесно да се следат упатство
• Голем товар капацитет
• Опрема за слетување вклучени
Спецификации :
Wingspan : 2000mm
Должина : 1630mm
Летање тежина : 3200~4000g
Радио : 4 канал минимум
Мотор : 2820 900-1100 KV brushless outrunner
ESC : 60 A
Пропелер : 12 x 6
Потребно :
4 Канал РК опрема (минимум)
2 x 17g servos
2 x стандард servos
5000-10000m Ah 4 S Li Poly батеријата
2820 900-1100 KV brushless мотор
60 A ESC w/БЕК
Покривање на
Adhesives
Избор на FPV опрема (изборен)
wy-приклучок-start
Жешка Стока
$19.9
$10.9
$22.95
$46.9
$27.9
$69.9
$84.9
$25.95
wy-приклучок-крај

Карактеристики на предлогот

Тип:
Авион
Карактеристики:
Далечинска Контрола
Воздушна Фотографија:
No
Далечинска Контрола:
Yes
Контрола На Канали:
6 Канали
Материјал:
Дрво
Возраст Опсег:
Grownups
Пакетот Вклучува:
Оперативни Инструкции
Извор На Енергија:
Електричен
Бренд Име:
Танцување Крилја Хоби
Пакетот Вклучува:
Додатоци

Купувачи како што избираат