.

.

Бесплатен превозот не ' Рѓосувачки челик 110V 220V Електрични хонг конг стил јајце вафли создателот _ Eggettes_ QQ вафли производител

Бесплатен превозот не ' Рѓосувачки челик 110V 220V Електрични хонг конг стил јајце вафли создателот _ Eggettes_

Оценка на посетителот:

DEN 5184.00
Залиха
Достапно за нарачка

Се прелива во испарува млеко и вода. Отворете ја тавата и invert на eggettes на жица решетката и нека се излади за една минута или така. Како да се исчисти вафли плоча? Отстрани било мали локви на нафта со сува хартија. Веднаш место другата страна на пан на врвот, флип пан одново и се готви за 2 до 2,5 минути. Лесно четка или spritz секоја пан со растително масло.Мерењето, варено јајце прстен функција, исто така е за да те спаси грижете се, не се грижи за синот неподготвен јајце или изгорени, многу удобен машина!Многу Q, еј, еј! Како да заработите јајце вафли создателот со јајце вафли производител : јајце puffs, eggettes или меур waffles Состојки : 1 чаша (4 мл или 120 g) сите намена брашно 1 лажичка прашок за пециво 1 лажичка тапиока скроб или пченка скроб 1 лажица пудинг прашок, факултативна 2 големи јајца 4 мл или 120 g шеќер, повеќе ако имате послатка забот, или помалку ако не 2 лажици испарува млеко 5 мл (150 m L) вода 2 лажица растително масло 1 лажичка ванила екстракт или ванила суштината повеќе растително масло за четкање/прскање на јајце вафли пан Инструкции : Во голем сад, измешајте заедно брашно, прашок за пециво, тапиока или пченка скроб, и факултативниот тропски прав со лажица или вилушка. Даде кривините со електричен миксер (со почеток во ниска брзина, па брашно не еруптира надвор од сад и да се зголеми до средна брзина) или шпатула. Додадете ги јајцата, шеќерот, растително масло, и ванила екстракт/суштината. пластична вилушка за да помогне да се олабави јајце колачи од мувла.
Температурата прилагодување knob се користи за да се прилагоди на јајце вафли печење на температура и температурата на печење е прилагодлив за време на 50-250, и времето на вредноста knob се користи за да го прилагодите времето на јајце вафли печење, печење на температура 0-5 минути Фиксна оратор точка, отворање и затворање на слободно, отворање и затворање на оратор точка на животот до педесет илјади пати, да се подобри ефикасноста . Се меша темелно.и јајце вафли создателот машина е со висока температура отпор и отпорност на корозија , претставата е стабилна
Јајцето вафли плоча на машината е со висок квалитет тефлон , не-стап садови, а не на нафта и цигари, тоа е со мазна површина, и тоа е лесно и практично да работат. Точната времето ќе зависи од вашиот шпорет и топлина излез. Приклучок тип : AU / ЕУ / велика БРИТАНИЈА / САД ( ве молиме имајте во предвид за кои напон и приклучок тип што е потребно)
Номинална напон : 110 V /60 Hz 220 v/50 hz номинална моќност : 1400 w форма спецификација : 225*420*290 (mm) Гнездо јајце големина : околу 3 см машина нето тежина : 6 кг Надградба детали : АДС одобрени од папочната ЕГО тајмер две плоча длабоко дупки плоча нови тефлон , користете 5000 пати до не-стап, два пати живот-време (стар вафли машина е 1500-2000 пати користење само)
Бесплатен подарок
Пет започнете повратни информации !! строго се препорачува,само цел директно на нашата онлајн продавница Електрични хонг конг стил јајце вафли создателот Детали
Целата јајце вафли создателот машина е направен од високо квалитетни нерѓосувачки челик материјал се со добар изглед и тоа е лесно да се чисти. Поставете жица решетката на печење лист или голема плоча. Истурете ¾ чаша играч во средината на јајце вафли пан (ако се прелива премногу, тоа ќе било течење од страна или да се спречи вафли тавата од затворање на цврсто) и се даде на пан брзо се вртат да се дистрибуираат некои од тесто до надворешниот дупки.

Карактеристики на предлогот

Напон (V):
110V, 220-230V
Приклучок Тип:
САД, ЕВРОПСКАТА УНИЈА, ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, АУ
Бренд Име:
FUqi
Број На Модел На:
вафли-6
сертификација:
CE
Функција:
Прилагодливи Термостат,Не-Стап Површината За Готвење
Заменлив Плочи:
торта производител
Моќност (W):
1400W
is_customized:
Yes
Моќност (W):
1500
Напон (V):
220

Купувачи како што избираат