.

.

ET3260 Висока прецизност десктоп Дигитални multimeter 6 1/2 совршена алтернатива TH1961

ET3260 Висока прецизност десктоп Дигитални multimeter 6 1/2 совршена алтернатива TH1961

Оценка на посетителот:

DEN 32558.00 -5 %
DEN 34272.00
Залиха
Достапно за нарачка


Производ вовед
Висока прецизност десктоп multimeter ET3260 6 1/2 двојна референца калибрација функција, овој производ уникатен калибрација им овозможува на корисниците да само 1 10 V и 1 10 K ohm напон стандард отпорник може да ги реализира сите функциите, корисници заврши калибрација време не ќе го надмине 1 часа; поздрави куповната цена на ET3260 параметри. Детали за производот Ефикасноста карактеристики : O 6 1/2 Битна резолуција (ET3260/ET3260 A) , или 5 1/2 Битна резолуција (ET3250/ET3250 A) 2 екранот Три точка пет Инчен екран во боја (резолуција 320*480 ), Прикажување на богата содржина, флексибилни се прикаже спектар на графички интерфејс, на екранот се има добра. Според вашето барање кориснички дисплеј интерфејс, факултативна графика, дигитални, математика и други функции да се прикажува истовремено во интерфејс. O Двојно параметар екранот, може да прикаже два параметри на истиот влезниот сигнал (како што се AC напон мерка може истовремено да се прикаже вредноста на AC напон и фреквенција AC). O усвојување на IEEE 488 Интерфејс (ET3260/ET3250) , RS-232 Интерфејс. LAN Интерфејс. USB Уред Интерфејс за далечинско управување. O Со активирањето влез и излез на мерење на функција. O Со предниот панел У Диск порта за складирање на податоци, ажурирање и конфигурација. О домаќин на софтвер може да се користи од страна на клиентите за да се надополни. O Второ, четири линии мерење на отпор, Десет Омега и 1 G Продолжен опсег. О Циклус, мерење фреквенција, фреквенција до 300 KHz . О Capacitance мерење. O Температура, мерење, корисникот може да ги поставите сензор. O Максимална 10 A Current measurement capability. O различни математички функции : статистички (максимум, минимум, просек), нула сузбивање, ДБ , DBm И ограничување. O Графички приказ : тренд на табелата, хистограм, историски крива, list display mode. О поддршка SCPI Програмски јазик, со поддршка на различни command set ( Fluke, 45) . O предни и задни панели се достапни во текст терминал метар (ET3260/ET3250) . O Со внатрешни и надворешни калибрација функција.

Карактеристики на предлогот

Бренд Име:
E+ERNE
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
Температурата На Работа:
0 - 40 ℃
Број На Модел На:
ET3260
Мерење На Струја Опсег:
0 uA ~ 10
Мерење На Напон Спектар:
0 mV~1000 V
Мерење На Отпор Опсег:
Нула Омега -1 G Омега
Мерење Capacitance Опсег:
0 ну ~ 100 мф

Купувачи како што избираат