.

.

Walleva Г-дин Shield Високо-Одделение Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Горивни ќелии очила за сонце 1 боја на располагање

Walleva Г-дин Shield Високо-Одделение Поларизирана Замена на Леќи за Oakley Горивни ќелии очила за сонце 1

Оценка на посетителот:

DEN 2052.00 -5 %
DEN 2160.00
Залиха
Достапно за нарачка

Walleva произведува очила за сонце очила за сонце замена на леќи и очила за сонце додатоци како што се earsocks и nosepads. Ние нудиме многу бои како што се црвена, сина, зелена, златна, виолетова, титаниум, кафеава, црна, жолта, јасно и транзиција(photochromic) леќи. Ние исто така, обезбеди и поларизирана и не-поларизирани леќи. Леќите се : 1,Поларизирана (за некои модели, го намалува сјајот и го подобрува контрастот) 2,Огледало обложена (за повеќето модели, донесе убав и други луѓе не може да се види на носителите очите) 3,100% UV заштита (надминува ANSI Z80.3 и EN 1836 : 2005 стандарди) 4,Прашина се одвратат 5,Вода одвратат 6,Shatterproof 7,отпорност - положено ФДУ Топката Капка Тест и Z87.1 Тест (стандард за безбедност на очила, за повеќето од нашите леќи) леќи дојде и со некои бесплатни додатоци : 1,микро-влакна ткаенина за чистење 2,леќи торба и леќи во полето 3,пар на T6 завртки(некои модели само) 4,завртка возачот(некои модели само) Сите предмети се спакувани во цврста кутија која може да се заштити вашиот леќи од се урна. БОЈА : Сите слики се направени од страна на професионални фотографи под студио светлина. Бидејќи боите варираат помеѓу различни светлосни услови, различни монитори, па дури и различни поединци, боите на вистинските објект може да биде малку поинаков од бои во слики. Бојата разликата не е голем квалитет дефект. РАМКА : рамката е само за демонстрација и НЕ е вклучена за продажба.

Карактеристики на предлогот

Леќи Во Боја:
Црна
Тип На Објект:
Eyewear Додатоци
Eyewear Додатоци:
Леќи
Бренд Име:
WALLEVA
Леќи Материјал:
Поликарбонат
Пол:
Мажи
Број На Модел На:
Горивни ќелии Ц1-PCP
Оптички Леќи Атрибут:
Поларизирана,UV400
Обложување:
HMC
Одговара:
За Oakley Горивни Ќелии Очила За Сонце
Бои за Дневно:
Црна, Сина, Оган Црвена, Титаниум, Смарагд, Кафеава, 24K Златна, Виолетова
Бои за Ноќ:
Жолта, Јасно
Не-Поларизирани Бои:
Жолта, Јасно
Леќи Материјал:
Поликарбонат(PC)
УВ Заштита:
УВА, UVB & UVC, го Надминува ANSI Z80.3 и EN 1836
Отпорност На:
Drop Топка Тест
Водата Се Одвратат:
Yes
Shatterproof:
Yes

Купувачи како што избираат