.

.

Бакар ѕиден мозаик плочки A6YG52

Бакар ѕиден мозаик плочки A6YG52

Оценка на посетителот:

DEN 2215.00 -0 %
DEN 2215.20
Залиха
Достапно за нарачка

Дали сте тргување компанија или фабрика?
Ние сме производство во Foshan, Guangdong. Што ако плочки се скршени за време на транзицијата?
Ние сме го направиле во странство превоз за 15 години и знаеме точно како да се спакуваат и да ја зајакнат пакет далеку од оштетување. Може ли цел мала количина на вашите производи?
Ве молиме проверете со нашите продажниот оддел ако тоа е во парк или ако ние сме дистрибутер на локално ниво. Тоа не е вообичаено да се скрши, освен ако не е несреќен случај.
Посебна Инсталација За Метал Мозаик Плочки
Пред инсталирање на метални мозаик на ѕидот, ве молиме бидете сигурни дека празнини помеѓу назад на метал и керамички тело се целосно полни со лепила.
Во dally чистење на површината на металот мозаик може да се избриша внимателно со мека крпа со чиста вода, алкохол или неутрални детергенти, киселините од алкално решение е строго забрането. Како можам да направи плаќање?
Добивме T/T (30% депозит однапред платени, 70% од рамнотежа е платена на примање на B/L копија) и Western union. Како можам да го знам вашето квалитет?
Високо детални слики и бесплатен примерок ќе биде во можност да се провери нашиот квалитет. Може да се направи производи од нашиот дизајни?
Да, ние не ОЕМ и ODM. За оние клиенти со долгорочна соработка, плаќање против B/L копирате или O/А е, исто така, го прифатија. Mius Уметност Мозаик е специјализирана во трговијата и извозот на мозаикот производи за 14 години. Ако било штета да се случи, нашата по продажбата ќе средиме причините и да се обезбеди соодветен надомест. Она што е корист за долгорочна увозници или дистрибутери?
За оние редовни клиенти, ние нудиме неверојатен попуст и бесплатен примерок слободни. Може ли да се добие примерок првата? И како не наплаќаат?
Да, бесплатен примерок е достапен со товарни се соберат или платен.
Не гледам вашето прашање тука? Ве молиме слободно да ни e-mail за повеќе помош. За мала сума, Pay Pal е прифатливо. За голема сума, L/C е примена. Каде е пазарот на вашите производи?
Европа, Северна Америка, Јужна Америка, Средниот Исток и така натаму. Ние сме секогаш среќни да помогнеме!
. Нашиот изложбен салон е околу 3000 квадратни метри, со 40 вработени.
Средства За Транспорт
Упатство за инсталација
Предности
- Nontoxic, Не-radioelement
- Огноотпорни, водоотпорен
- Постојаност на боја
- Едноставни за инсталација со стандардни алатки
- Лесно да се чисти
Апликации
Како и се користи како кујна backsplash плочка, Бања плочка, мозаик листови може да се намали и во комбинација со други областа плочка да се создаде ефикасна функција ленти и декоративни влошки.Спецификација На Производот
Производ Во Боја :
Кафеава Комбинација
Тип На Производ :
Метал Мозаик Плочки
Бренд :
Mius Уметност Мозаик
Формат / Облик :
Лента
Материјал :
Бакар
Плочка Лист Големина На :
300x300mm
Индивидуални Плочка Големина На :
75x148mm
Дебелина :
8мм
Плочка За Употреба :
Подот / Ѕидот / Кујна Backsplash / Countertop
Стил
Класичен Слични Предмети
Пакување :
Carboard пакување со дрвени палети
11sheets/1sqm/17kgs/ЦТН
Испорака
Во рамките на 15days по приемот на вашата исплата .
За Mius Уметност Мозаик
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
1.
Прилагодено дизајн е на располагање, било прашање, се чувствуваат слободни да ја советува нас, ние сме среќни да им помогне.

Карактеристики на предлогот

боја:
Примерок 6x12inch, 11square нозе
Функција:
Отпорен на вода,Екстра Дебели,животна Средина Пријателски,Mildew Отпорни,Формалдехид-бесплатно
Функција:
Мувла-Доказ,Влага-Доказ,Анти-статички,Водоотпорен
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Број На Модел На:
A6YG52
Употреба:
дневна соба
Употреба:
Забава,Трговија,Администрација,Апарати За Домаќинство
Материјал:
Други
is_customized:
Yes
квалитетот одделение:
Прва Класа
Мозаик Чип големина:
75x148mm
Мозаик Лист големина:
300x300x8mm
Мозаик Тежина:
1.5 килограми по лист
Мозаик Количина:
1 лист=0.09 метри=0.98 квадратни метри
Примена:
Внатрешен ѕид декорација
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)

Купувачи како што избираат