.

.

5pc KangerTech Atomizer Серпентина за Kanger EVOD/Protank/Unitank/ Мини Atomizer Главата Електронска Цигара Evaporizer Evod Серпентина

5pc KangerTech Atomizer Серпентина за Kanger EVOD/Protank/Unitank/ Мини Atomizer Главата Електронска Цигара

Оценка на посетителот:

DEN 278.00 -10 %
DEN 308.64
Залиха
Достапно за нарачка


5pcs Kanger Tech серпентина единица за EVOD/Protank/Мини Protank/Protank-II/Мини Protank-II/Unitank/ Мини Unitank clearomizer Оваа Серпентина единица е замена на дел за EVOD/Protank/Мини Protank/Protank-II/Мини Protank-II/Unitank / Мини Unitank clearomizer. Answer : ___________________________ Note : Тип 3 се залага за 2.2 ohm; тип 4 залага за 2.5 ohm. Не постои ohm вредност ласер за првата серија на април 12. Постои "1.5 ohm" "1.8 Ω" "2.2 Ω" "2.5 Ω" ласер во метал на серпентина единица/калем глава во иднина. Пакет Содржина 1x 5 компјутери Protank/Мини Protank/Protank-II/Мини Protank-II/Unitank / Мини Unitank clearomizer Perimeters 1.5+/- 0.2 ohm,1.8 +/- 0.2 ohm, 2.2 +/- 0.2 ohm, 2.5 +/- 0.2 ohm Едноставно пакување. Вообичаено Пакување од фабриката, пакување и е предмет на промена без претходна најава. Работата Упатство
Како да се замени серпентина единица/калем главата? Се претвори наопаку cartomizer, тогаш завртка исклучување на долниот база. Земете стари серпентина единица од долниот база, замени со нова. Толку е лесно!
Ве молиме бидете сигурни дека серпентина единица е зезнав во cartomizer цврсто. Ако добиете неколку пареа кога користите, обидете се да се направи јасна cartomizer наопаку да ги споделите со влакна фитил и серпентина добиете e-течни, кои се на врвот на cartomizer.
Цел Совети Постојат 4 видови на отпор, 1.5 ohm, 1.8 ohm, 2.2 ohm, 2.5 ohm, со кои ќе се користат со различни батерии / mods.

Карактеристики на предлогот

Отпорот:
1.5 ohm, 1.8 ohm, 2.2 ohm, 2.5 ohm
Број На Модел На:
KangerTech Atomizer Главата Серпентина
Бренд Име:
kangertech
Компатибилен Модел:
EVOD/Protank/Мини Protank/Protank-II/Мини Protank-II/Unitank/
Тип:
ДС NC
Пакет:
5 парчиња
Нето тежина:
6.43
тип 3:
2.2 ohm
Тип 4:
2.5 ohm
Отпор На Располагање :
1.5 ohm 1.8 ohm 2.2 ohm 2.5 ohm

Купувачи како што избираат