.

.

Хардвер Месечината & Ѕвезди LED Таванот светилка Мода Цртан филм Студија Спалната соба Детска Соба Таванот светлина AC110-240V

Хардвер Месечината & Ѕвезди LED Таванот светилка Мода Цртан филм Студија Спалната соба Детска Соба Таванот

Оценка на посетителот:

DEN 3931.00 -25 %
DEN 5241.60
Залиха
Достапно за нарачка


Име : топло LED вшмукување купола светлина мода цртан филм студија спалната соба на децата соба светлина Производ параметри Светлина тело материјал : метал + акрилик Светлина тело боја : црна / бела Напон : 110-240 V (V) Спецификации : D420 mm x H120 mm 30 W D520 mm x H120 mm 36 W D780 mm x H120 mm 52 W Боја температура функција : A. Бела светлина, [6500 K]. Б. пријатна светлина [3000 K]. В. Тробојка : [бела светлина, неутрална светлина, топло светло; 3 видови на боја температура може да се конвертира]. D. Светлината затемнување : Затемнување функцијата + Тонирање функцијата + РК Затемнување функција Светилка осветлувањето може да се прилагоди слободно, во зависност од вашите потреби од 10% осветленост до 100% Тонирање функција На температура на бојата на светлината може да се прилагоди во ладно бела светлина / дневна светлина / топла светлина, боја помеѓу 6500 K-3000k можат да се менуваат произволно.

Карактеристики на предлогот

Абажур Боја:
Бела, Црна
Боја На Каросеријата:
бела светлина, топла светлина, Три боја на светлина, Stepless затемнување
Wattage:
D420xH120mm 30w, D520xH120mm 36w, D780xH120mm 52w
Тип На Објект:
таванот светла
Употреба:
Дневно осветлување
Број На Модел На:
таванот светла
сертификација:
CE,FCC,RoHS,CCC
Техника:
Насликани
Гаранција:
3 Години
Извор На Енергија:
AC
Материјал:
acryl
Бренд Име:
HSHIXINMAO
Е dimmable:
Yes
Примена:
Кревет Во Соба
Осветлување Област:
10-15square метри
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Напон:
90-260V
Број на извори на светлина:
> 20
Карактеристики:
Безбедноста + заштеда на енергија + потенцираат
Тело Материјал:
Ironware + Акрилик
База Тип:
Оптоварување
Стил:
Арт Деко
Инсталирајте Стил:
Површината монтирани
Заврши:
Никој

Купувачи како што избираат