.

.

НОВИ CNC 65MM 1.5 KW ВОДА ЗА ЛАДЕЊЕ ВРЕТЕНО МОТОР ER11

НОВИ CNC 65MM 1.5 KW ВОДА ЗА ЛАДЕЊЕ ВРЕТЕНО МОТОР ER11

Оценка на посетителот:

DEN 7465.44
Залиха
Достапно за нарачка


1.5 KW ВОДА-COOLE ВРЕТЕНО МОТОР
4 лагери(4*C7002)
1.5 KW ВОДА ЗА ЛАДЕЊЕ СО ГОЛЕМА БРЗИНА, ВИСОКА ПРЕЦИЗНОСТ ВРЕТЕНО МОТОР НУМЕРИЧКИ ГРАВИРАЊЕ/ДРОБЕЊЕ/МЕЛЕЊЕ
Усвојување На Германија Увезени Имајќи :
Три пати корисни време отколку обичните вретено мотор
Технички paramerters :
1) Спец : 65*200mm (Дијаметар : 65mm x Должина : 200mm)
2) Моќност : 1.5 KW
3) Напон : 220 V
4) Фреквенција : 400 Hz
5) Брзина : 8000-24000 R/мин
6) ВОДА за Ладење
7) ER11 collet чак
8) Runout исклучување : помалку од 0.005 mm
9) Маст За Подмачкување
Ние, исто така, акции следниве ажурирани топ-quanlity Вода за ладење вретена за вашиот избор
Ние, исто така, акции следниве ажурирани топ-quanlity Воздушно ладење вретена за вашиот избор
Овој вид на вретено мотор усвојува Германија увезени имајќи што е подобро отколку обичните имајќи.Поради тоа може да се направи вретено мотор за три пати
Гаранција :
Ние нудиме 12 месеци гаранција. Во рамките на гарантниот период, сите размена или repairment поради дефекти кои се слободни (Купувачот е
одговорни за превозот обвиненија).
Експрес испорака : Во моментов, нашата компанија има магацини во Америка и велика БРИТАНИЈА и НЕ тарифи .
Ако сте АМЕРИКАНСКИТЕ купувачи , стоката ќе бидат испратени до вас од сад , Транспорт време ќе се движат од 2 до 4 работни денови според вашата локација. ( Забелешка : Американската регионална АК, ЗДРАВО, ПР се оддалечени места,на овие места треба да бидат дополнително се наплаќа. Ве молиме испратете порака за нас пред купување ).
Ако сте Канада, Мексико купувачи , стоката ќе бидат испратени до вас од КИНА Транспорт време ќе се движат од 2 до 4 работни денови според вашата локација. Но, ако можете да го прифати испорака од Кина, цената може да биде помал, pleae контактирајте со нас .
Ако сте Германија купувачот , стоките ќе бидат испратени до вас од Германија .Транспорт време ќе се 2-3 работни денови.
Ако сте Европските купувачи , стоката ќе бидат испратени до вас од Германија Според друга локација,транспорт време ќе се движат од 2 до 7 работни денови. Сите производи ќе бидат без тарифи, ве молиме да се увери купување.
Ако сте Бразил, руски купувачи , стоките ќе бидат испорачани од Кина од страна на поштенски пратки . Во принцип тоа нема да произведе тарифи. Транспортниот циклус изнесува околу 15 работни денови.
Ако сте Австралија купувачот или од Азија стоките ќе бидат испорачани од Кина од страна на EMS/DHL .Транспортниот циклус е за 7 работни денови.
Меѓународни Купувачот.pls Забелешка :
а,ние ќе определи низок производ вредност во превозот фактура, така што таму можеби нема увоз taxs или Само многу малку.
б.Увозни давачки,даноци и други полнење не се вклучени во точка цена или товар,Овие трошоци се купувачот одговорност.
в.ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Купувачот од бразил.украина.русија.pls контакт со нас за товарни пред да ја купите нашата точка.
Техничка поддршка :
ние имаме професионална и техничка поддршка на групата за сите на нашите предмети за продажба.ако имате било какви технички проблем
на нашите објекти.Pls се чувствуваат слободни да контакт со нас.нашата техничка поддршка секогаш besideyou.
Плаќање : со Кредитна картичка
Ви благодариме за вашата посета

Карактеристики на предлогот

Диск:
Моторни
Максимален Вртежен Момент:
T = 9550P / n
Примена:
Мелничката
Оперативен Брзина:
RPM24000
Број На Модел На:
1.5 kw
SPC:
65*200
моќност:
1500W
Напон:
220V
Фреквенција:
400Hz
Брзина:
0-24000 R/мин
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)
is_customized:
Yes

Купувачи како што избираат