.

.

Трговија на големо 100 ја поставува/многу CKL-50U 50 Метри 164 Ft USB Extender над CAT5/CAT5E/CAT6 STP Кабел

Трговија на големо 100 ја поставува/многу CKL-50U 50 Метри 164 Ft USB Extender над CAT5/CAT5E/CAT6 STP Кабел

Оценка на посетителот:

DEN 41683.00 -5 %
DEN 43876.80
Залиха
Достапно за нарачка


ОВА Е ГОЛЕМО ПАКУВАЊЕ ОД 100 ЈА ПОСТАВУВА. АКО ВИ ТРЕБА ДРУГИ КОЛИЧИНА, НИЕ ЌЕ СЕ ПРИЛАГОДИТЕ НА ЛИСТАТА ЗА ВАС, Е MOQ 10 СЕТОВИ. ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ВАШИОТ ВИД ВНИМАНИЕ!
USB-50 U USB EXTENDER УПАТСТВО
ВОВЕД :
USB-50 U USB EXTENDER се состои од испраќач единица и приемник единица кои се поврзани со CAT5/CAT5 E/CAT6 STP кабел. Тоа може да се прошири на USB до 50 M. Тоа е широко се користат во банка, несигурност на девизниот пазар, образование, тренинг центарот и PC поле.
СПЕЦИФИКАЦИЈА : EXTENDER РАСТОЈАНИЕ
50 M
ПОВРЗЕТЕ КАБЕЛ
CAT5, CAT5 E, CAT6 STP КАБЕЛ
USB СТАНДАРД
USB1.1
ИНТЕРФЕЈС ТИП
USB A, USB B, RJ45
ЗА ПОДДРШКА НА СИСТЕМОТ
WINDOWS 98 SE/ME/2000/XP, LINUX
ИСПРАЌАЧОТ ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА
5 V, 10m A
ПРИМАЧОТ ПОТРОШУВАЧКА НА ЕНЕРГИЈА
5 V, 10m A
МОЌНОСТ
БЕЗ НАДВОРЕШНА СИЛА БАРА
ИНСТАЛАЦИЈА :
1. Употреба на CAT5/CAT5 E/CAT6 STP кабел за поврзување на испраќачот единица со приемник единица.
2. Внесете го USB уредот (само како USB глушец, USB printer, USB камера и така натаму..) во примачот USB порт.
3. Го користите USB кабел за поврзување на испраќачот единица со КОМПЈУТЕР. Тогаш тоа е во РЕД.
НАПОМЕНА :
1. USB-50 U поддржува само USB 1.1. Ако вашиот USB уред е 2.0, тоа мора да компатибилен USB 1.1, инаку тоа не функционира.
2. МАЧКАТА STP кабел мора да биде произведен од формалната фабрика и тужба за меѓународниот нормалните стандард.

Карактеристики на предлогот

Должина на кабел:
50U
Бренд Име:
ckl
Тип:
Кабел Адаптер
Број На Модел На:
CKL-50U
Производи Статус:
Акции
Пакет:
Yes

Купувачи како што избираат