.

.

220V/2200W Не-стап Комерцијални Една Плоча Бифтек Сендвич Toaster Машина Електрични Griddle Скара Електричен Контакт Скара

220V/2200W Не-стап Комерцијални Една Плоча Бифтек Сендвич Toaster Машина Електрични Griddle Скара Електричен

Оценка на посетителот:

DEN 13452.00 -5 %
DEN 14160.00
Залиха
Достапно за нарачка

Производ Параметри Пакет големина : 510*420*245 MM Производ големина : 435*410*210 MM Нето тежина : 19 KG Бруто тежина : 20 КГ Моќност : 2200 W Напон : 220-240 V Горната плоча големина : 338*235 Mm Дното плоча големина : 345*235 MM Инструкции: 1, ставете малку масло за готвење на печка плоча рамномерно, поврзани со снабдувањето со електрична енергија ; 2,за контрола на температурата уред се наоѓа во предниот дел на производот, ротација на термостат може да се постави на температурата; 3, Прекинувач за напојување, моќ индикатор светлото е светла, и температурата контролер е ротира во правец на стрелките на часовникот насока, 4, како што се користење на процесот, абнормална појава, мора да биде веднаш запрен да се користи, по испитувањето да се отфрли неуспех, може да продолжите да ја користите. Чистење и Одржување : 1, По еден ден од работа не е завршена, употребата на не корозивни чистење агенти за да ја исчистите површината на печката тело. Кога чистење на печката тело за контрола на прекинувач и инструмент, сува крпа треба да се користи, и вода не се мијат директно, инаку електрични сопственост на печката ќе бидат погодени. 2, Ако долго време не го користите, пак, тоа е добро за да се зачуваат.

Карактеристики на предлогот

Бренд Име:
BORONGGE
Не-Стап Материјал:
Тефлон
Напон (V):
220v
Тип:
Електрични Лава Камен Скара
сертификација:
CE,БЛАГАЈНИЧКИТЕ
Материјал:
Легура
Функција:
Не-Стап Површината За Готвење
Мулти-опрема Температура Прилагодување:
Yes
Bakeware Тип:
Бран Плоча
Долниот Скара Големина:
345*235MM
Горниот Скара Големина:
338*235Mm
Број На Модел На:
FY-811E
Моќност (W):
2200W
сертификација:
3C

Купувачи како што избираат