.

.

графит четки За Електрични Мотори #50 5x8x12mm 10 Пар

графит четки За Електрични Мотори 50 5x8x12mm 10 Пар

Оценка на посетителот:

DEN 319.68
Залиха
Достапно за нарачка

Големина на маса , само кликнете на неа, ако треба подолу големина 1. Пластична кеса пакување тип, еден пар во пластична кеса : 2. Оригиналниот обврзувачки парична казна тетрапак пакување тип, еден пар во мала картонска : Прифати изменуваат, само да не контактирате!! Цената може да се намали ако големо количество!!
end Isv Module Wrap7240
Инсталиран тип #50 парична казна пакување 10 Пар графит Четки За Електрични Мотори 5x8x12mm
Големина : 5 x8x12mm
Модел : # 50
Ве молиме да се осигурате ова е големината ви се потребни. ние прифаќаме прилагоди, не двоумете се да не контактирате доколку ви треба други големина.
Mterials : јаглерод&Метал,
Боја : Црно-Златен Тон
Како што знаете,оригинални јаглерод четка е најмногу трајни кога ќе се купи нова машина, затоа што овој пар четка е направен од 639 јаглерод материјал, нашите инсталиран тип четки исто така да го користите 639 јаглерод материјал, од не ' рѓосувачки челик пролет!
639 јаглерод материјали е најсоодветен материјал за high-end електрична алатка јаглерод материјал, издржлив, носат-отпор, мала искра, на роторот носат помалку!Погоден за нови роторот, погоден за high-end продавница!
Носи четки, често се причина за лошо работи моторот.
Јаглерод моторни четки се еден од најчесто се заменува моќ алатка компоненти.
Јаглерод четки со жица води и четка извори во прилог.
Нови Четки може да се врати мотор е електричното кочење.
Пакетот вклучува :
10 пар јаглерод четка
Answer : ___________________________ Note :
Ако новото јаглерод четка работел за неколку минути или неколку часа , се најде тоа се меле целосно или половина, покажуваат дека вашиот роторот е краток спој и изгори надвор, ве молиме заменете на роторот.
Ако не се смени на роторот, во многу од јаглерод четка повторно бескорисно, исто така,
Нормално useing е мелење четка, ако штрајк светлина,покажуваат дека роторот е горење на јаглерод четка, ќе треба да се замени со роторот
Треба да се замени два во исто време, да се задржи два пролет притисок истиот
Пакување :
Добар Фидбек
Нашата Работилница и производи

Карактеристики на предлогот

DIY Материјали:
Електрични
is_customized:
Yes

Купувачи како што избираат