.

.

Safego 10pcs 36W ПРЕДВОДЕНА од Поплави Работа Светлина Три Ред 12*3W LED Чипови Теренски Автомобил Светло за Магла Светлина За Багажникот Брод Трактор 60degree

Safego 10pcs 36W ПРЕДВОДЕНА од Поплави Работа Светлина Три Ред 12*3W LED Чипови Теренски Автомобил Светло за

Оценка на посетителот:

DEN 6304.00 -29 %
DEN 8879.04
Залиха
Достапно за нарачка


Информации за производот
Спецификација :
1.Оперативен Напон : DC 12 V /24 V (DC10-30 V)
2.LED : 12pcs*3w Висок интензитет на Led диоди
Теоретски Wattage 36 W+/-3 W. Оперативен Wattage : 32+/-3 W
3.Светла Боја : Бела, Боја Температура : 6000 K~6500 K
4.Телото боја : Црна.
5.Водоотпорен : IP67
6.Векот на траење : до 30000 часа.
7.Работна температура : -40?~+80?
8.Lm : 2500lumen
9.Материјал : Авијација алуминиум школка, PC Леќа, на 304 нерѓосувачки челик заграда
10.Пакетот вклучува : 10* 36 W LED работа светлина 1* Додатоци за Монтирање на работа светла
11.Извор На Светлина : Потопот Зрак
12.Апликации : Универзална (Universal за 10 V~30 V Пикап, Вагон, UTB, Кабината, АТВ, ЏИП, Морски, Автомобил, Багер, Спорт Комунални услуги, Трактор,Кран, Прошетки, Риболов, Двор Светилка, Јахта, Патот/ Улична Светилка, итн.)
13.Добар дисипација на топлина функција како решетката дизајн.

Карактеристики на предлогот

Wattage:
36W
Зрак Агол:
Поплави
Бренд Име:
Safego
Ingress Protection:
IP67
Позиција:
страни
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Тип:
Работа Светлина
степен:
60 степен
Температура На Боја:
6500K
Работна температура:
-40?~+80?
Производителот референца:
TR36W-FL-10
Производителот Дел Број:
TR36W-FL-10
Позиција:
ПРЕД
Тип На Сијалица:
LED
Напон:
12 volts

Купувачи како што избираат