.

.

2 парчиња/многу 238*134*58mm abs пластика случај рачни пластични куќиште за електроника домување DIY делница кутија се префрлите на контрола кутија

2 парчиња/многу 238*134*58mm abs пластика случај рачни пластични куќиште за електроника домување DIY делница

Оценка на посетителот:

DEN 2696.00 -22 %
DEN 3456.00
Залиха
Достапно за нарачка


Тип : abs рака куќиште
опис на производот :
1, Itmes : ABS рачни куќишта
2, боја : бела
3, големина : 238x134x58mm
4, Материјал : ABS пластика
5, Тежина : 460 g
6, Големината на отворот на предната плоча : 88*44mm
производ карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска . 2 , со школка завртка , ноктите ѕид и ноктите ѕид завртки , со декорација таблети ( завртки локација на lapping ) . 3 , појавување со завртка погодно ( клиент ) 4 , сите мал пакет торба за пакување . 5 , производи материјал, пластични суровини 6 , според вашата потреба обработка отвори одделно . главната употреба : десктоп инструмент кутија бидејќи и focalization географски разлики во обемот на различни имиња на различни исто така се користи за индустриски главната раскрсница кутија , инструмент кутија , електронски живеалишта , итн главно се за внатрешна и надворешна електрична , комуникација , противпожарни установи , челик puddling , електронски , енергија , железница , градилиштето , stopcocks , аеродром , куќи за гости , голема фабрика , загадувањето на животната средина . Услуги и обработка : 1.Развивање на калапи и нејзината обработка 2.Модификација на производот и неговата обработка 3.Материјал и боја на производи може да биде изменета како што се бара. 4.Дополнителни трошоци се додаваат за измена и обработка во зависност од мувла. 5.Професионални машини за дупчење на куќиште.

Карактеристики на предлогот

Бренд Име:
барел
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
BMC70002
Точка име :
Рачни пластични куќишта
Материјал:
Abs средина пластика
боја:
Бела
Способност:
ОЕМ Сопствена фабрика Нарачана
сертификација:
ISO9001 RoHS
Функција:
Водоотпорен dustproof анти-корозија
Температурата На Работа:
40C да 120C
Место на Потекло:
Guangdong Кина(копно)
Примена:
Електронски & Инструмент Куќишта
Заштита Ниво:
IP55

Купувачи како што избираат