.

.

НОВИ EV800 5 Инчи 800x480 5.8 G 40CH Raceband Авто-Пребарување FPV Очила Со Изгради-во Батеријата За FPV Racer Quadcopter Летало

НОВИ EV800 5 Инчи 800x480 5.8 G 40CH Raceband Авто-Пребарување FPV Очила Со Изгради-во Батеријата За FPV Racer

Оценка на посетителот:

DEN 3408.00 -30 %
DEN 4867.68
Залиха
Достапно за нарачка

Спецификација
Бренд име
Readytosky Точка Бр.
EV800 Екранот
Големина на екранот : 5.0 инчен
Екран резолуција : 800*480 (Не blur по зголемување од објективот)
Екран brightness : 600cd/м2 со посебни висока осветленост LED светлото за надворешна FPV
Погледнете Агол : 140/120 степен(Хоризонтална/Вертикална)
Леќа
3x поттик на видеото за да се здобијат со интензивна се чувствуваат-во-има видео;
92% транспарентен го оценувате без нарушување на светлината;
Батеријата и надополнување
Вграден-во 3.7 V/2000m Ah батерија;
Секоја батерија круг понуда околу 3.5 час работно време;
5-12 V широк полнење на батеријата напон спектар, типичен полнење на батеријата напон е 5 V
Прифаќа 5 V моќ банки или 2 S(7.4 V)/3 S(11.1 V) батерија како back-up моќ да имаат долго работно време
Примачот
Се изгради во 5.8 G 40 CH Трка примате
Фрекфенција Табела Фреквенција На 5865 5845 5825 5805 5785 5765 5745 5725 Фреквенција Б 5733 5752 5771 5790 5809 5828 5847 5866 Фреквенција E 5705 5685 5665 5645 5885 5905 5925 5945 Фреквенција F 5740 5760 5780 5800 5820 5840 5860 5880 Фреквенција Р 5658 5695 5732 5769 5806 5843 5880 5917 Тело
Димензија : 180x145x82mm
Тежина : 349g со 3.5 hr 2000m Ah батеријата
Појас : три начини прилагодливи појас
Функција :
- Со удобно се соочуваат со сунѓер и AV ВО функција;
- Separable дизајн, 5 инчен екран може да се користи како мала, следење на радио и на контролорот или со tripod;
- HD висока осветленост 5inch LCD специјално подесена за FPV трки;
Вграден-во супер чувствителност 5.8 GHz 40ch приемник, особено со Трката;
- Дојде со напредни авто-пребарување функцијата ад покаже работната фреквенција на екранот;
Вграден-во 3.7 V/2000m Ah батеријата , секоја целосно наполнет оживее околу 3,5 часа работно време;
- Широк спектар повторно полнење на напон 5-12 V, моќ банки или 2 S/3 S батерии може да се користи како back-up моќ кисело, за продолжување на работното време;
- Ергономски дизајн одговара на вашиот лица;
- Супер-широк видливи агол до 82 степен;
- 92% транспарентен леќа усвои, не се искривуваат, не blur на изрека на екранот;
- Мала тежина 375g со 3.5 hr 2000m Ah батеријата, RTF за било скала трки игра.
- 5 инчен 800*480px HD LCD екран со висока осветленост
Пакет Се Вклучени :
1 X EV800 FPV VR Очила (Изградена-во 3.7 V/2000m Ah батеријата)
1 X Антена
1 X USB конектор за кабел
1 X Батеријата држачи за кабел
1 X AV кабел ВО
1 X Упатство
1 X Чисто платно
1 X Торба

Карактеристики на предлогот

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Бренд Име:
Readytosky
РК Делови и Accs:
Конектори/Жици
Четири тркала Атрибути:
Моторс
Алатка Материјали:
Сечење
За Возило Тип:
Авионите
Технички параметри:
Вредност 6
Материјал:
Композитен Материјал
Број На Модел На:
EV800
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Полнење На Батеријата Единици
Надградба На Делови/Додатоци:
опрема
боја:
Како што можете да видите
is_customized:
Yes

Купувачи како што избираат