.

.

Автоматско безжична вратата access control system/gsm управувана лизгачки портата/sms управувана GSM Аларм Систем

Автоматско безжична вратата access control system/gsm управувана лизгачки портата/sms управувана GSM Аларм

Оценка на посетителот:

DEN 5700.00 -5 %
DEN 6000.00
Залиха
Достапно за нарачка


>>>>>Како RTU5025 Работи?
1.Повик на RTU5025 од страна на Овластени телефонски број, Реле вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ на далечинскиот управувач за контрола на Портата/Врата или други Машина ОТВОРИ/ЗАТВОРИ!
4. Пумпа, Мотор, Вентил, или било кој треба NC/НЕМА контакт уреди. Всушност RTU5025 може да се користи на места кои бараат да го вклучите/ИСКЛУЧИТЕ вашиот систем, машини, опрема далечина со БЕСПЛАТЕН телефонски повик од вашиот мобилен или фиксна телефонска линија. Преземете пристап на историските податоци од страна на софтверот за персонален КОМПЈУТЕР преку USB порт. безжична вратата контрола на пристап на системот за Пакување Листа :
>> Портата Настроената * 1
>> Антена * 1
>> User Manual & PC Софтвер CD x1
>> AC/DC адаптер x1
>> Пакување големина : 17*10*4 cm
>> Бруто Тежина : 0.Поврзување звучници со детектор/сензори во tothe DIN1/2.
> Нема потреба далечински управувач или копчињата за различни корисници;
> До 10.35 kg
15pcs по ЦТН, 47*30*25cm, 10 KG.
нови RTU5025,CE Одобрено,телефон управувана портата настроената,реле вклучување, ИСКЛУЧУВАЊЕ на Телефонскиот повик
автоматско портата систем за контрола
PC софтвер за програмирање,историски податоци download!
Направи Лесна Контрола!
ПРАШАЈТЕ НÈ ЗА ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ!
Познатиот RTU5015 GSM Портата Настроената нова надградба на верзија!
Далечинска Контрола на Пристап од страна на пропуштен Телефонски Повик (Бесплатно). автоматско портата систем за контрола
Предности :
> GSM или 3 G бенд,дистрибуција низ целиот свет апликации;
> До 999 овластени телефонски броеви може да бидат конфигурирани во одредено време за контрола на пристап;
> Не тарифите.(Windows XP, Win7, Win8) порта автоматски систем за контрола
3.
>>Дом и гаража сопственикот
>>Бизнис компанија
>>Хотел
>>Магацин
>>Паркинг место
>>Болница
>>Друго место треба далечинско вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА апликации.
НОВИ GSM Портата Настроената RTU5025 добро користи за :
>> Remote отвори/затвори замав/лизгачки гејтс, врати, ролетни, гаража врати,брави со бесплатен повик!
>> Упад безбедност аларм,далечинско вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА мотори, светла, пумпи,генератори,вентили и машини. Стави Мобилни SIM Картичката во Уредот.
>>>Вратата статус проверка на алармот и далечински управувач :
1.

Карактеристики на предлогот

Лозинката Тастатура:
No
Големина:
others
моќност:
Други
Наоружува Тип:
СТАН
Број На Модел На:
5015
Алармот Тип:
Контрола На Апликации
Видео Интерфејс:
No
Екранот:
No
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Излез Број:
Други
Зона Број:
Други
Бренд Име:
нови слетување

Купувачи како што избираат