.

.

Европската Ретро Moissanites Дијамантски Прстен Свадба За Жените 1CT Круг Намали Лабораторија Одгледува Дијамант Ангажман Прстен 14K Бела Златен Прстен

Европската Ретро Moissanites Дијамантски Прстен Свадба За Жените 1CT Круг Намали Лабораторија Одгледува Дијамант

Оценка на посетителот:

DEN 32448.00
Залиха
Достапно за нарачка

0-каратно
Поставување Тип : Prong Поставување
Страна Камења : Симулирани Дијамант
Облик : Круши Во Облик На
Страна Камења Вкупно Карат Тежина : 0. Увоз даночни Ние ќе ги намали декларираната вредност на објектот цена, која нема да предизвика даночната општо земено. Сепак, некои земји, како што е Бразил или Грција, прилагодено на катедрата може да се разгледа за тоа како повисока вредност. Ако сте задоволни со предмети ве молиме да ни остават 5 ѕвезди на повратни информации кои на повратни информации како и многу детали, како е можно(со слика). Ние сме сигурни дека вие нема да најдете повеќе ефективни дијамант или парче накит. Со индекс на рефракција на 2. Во AULEEZE, нашата мисија е преку стручни упатства и обука, за да ви обезбеди најдобар квалитет на лабава дијаманти и највредните накит, јасно до вашиот сомнение се чувствуваат слободни да се оди купи. "Посредник" овозможувајќи ни да се помине заштеда директно на вас. И тоа е тест како вистински дијамант не?
Добрата вест е moissanites само чини околу 1/10 од diamond цена.69, moissanite е навистина на Светот Повеќето Брилијантен Гем. Повратни информации Вашата шопинг искуство е важно за нас.
Внимание : бидејќи на снимање или да прикажете и други причини, како што се случи со слика боја материјал не е иста како на нешто, ве молиме да ги физички дизајн и боја преовладуваат.4 пати огнот на дијамант, moissanite наведнува светлина во смирувачки виножито блесоци на оган.12 cttw
Број на Круг Moissanites : 8pcs
Поставување Тип Павер Поставување
Occassion : Годишнината / Дневно / Свадбена / Подарок / Партија
Подарок За : Мајка/Жена/Свршеница/Девојка/Ќерка/Женски Пријател
Може да го прилагоди овој прстен со други материјали и метал, ве молиме да не контактирате доколку ви треба.
НА AULEEZE ПРЕДНОСТ ОД 1.
Според овие слики покажа, ние може да се виде дека moissanites е затворен во дијамант, но поентата е колку долари за тоа е што од што најмногу се грижат за. Затоа што тоа е единствен кој припаѓаат само за себе, тоа беше многу тешко да се најде било луѓе да сакаат овие накит кој како вас, така што одби да се врати овие кориснички накит. Надминува квалитет очекувања : имаме над 10000 заверена скапоцен камен, исклучителна материјали, и квалификувани изработка. Ве молиме да се напомене дека, сите се врати ставки мора да се задржи нив се уште се во ред и безбедно.
AULEEZE Накит : Ние сме професионални накит производителот, кој има 21 години искуство во накит производство. Moissanite најдобра цена гаранција : Нашата moissanite цени обично 20% до 30% пониска од нашите конкуренти, ќе добиете најдобри и најниска цена.
Вистински дијамант квалитет во moissanite! Неверојатни функција на moissanite е "тест како вистински" со термички дијамант тестер, кои само може да се направи од страна на moissanite и вистински дијамант! Но, цената на moissanite е само 1/10 од минирани дијаманти! Moissanite се стави на светот повеќето пенливи скапоцен камен посветен на најекономичната љубов со нетрпение очекувам да сте, така што ќе и светли, пенливо Moissanite сведок чиста и тешки љубовта, тоа е нашата мисија!
Moissanite VS Дијамант
Како резултат на gemstones покажуваат повеќе сјај од дијаманти и се потрајни од рубин, смарагд, и sapphire. Ви благодариме за вашето разбирање. И, сите кориснички накит не се прифатени се врати и наплата, ако не постојат било кој квалитет на проблемот со нив.

Карактеристики на предлогот

Прстен Големина:
Помалку од 4, 4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75, 10, 10.25, 10.5, 10.75, 11, 11.25, 11.5, 11.75, 12, 12 и поголем
Гем Боја:
Бела
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Главниот Камен:
Moissanite
Метал Печат:
14k
Пол:
Жените
Страна Камен:
Други Вештачки материјал
Бренд Име:
AULEEZE
Повод:
Ангажирање
Поставување Тип:
Prong поставување
Обликотшема:
Круг
Метали Тип:
Бело Злато
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
MSR052
CertificateType:
GDTC
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Стил:
Канцеларија/кариера
Главниот камен тип :
Moissanites Лабораторија Одгледува Дијамант
Главниот Камен Карат Тежина:
1.0-каратно Круг Намали
Боја Одделение:
D-F
Јасност&Сечење:
VVS&3EX
Occassion:
Годишнината/Дневно/ Свадбена/Подарок/Партија
Подарок за:
Мајка/Жена/Свршеница/Девојка/Ќерка/Женски Frie

Купувачи како што избираат