.

.

KA3005P - Програмабилни Прецизност Прилагодливи 30V, 5A DC Линеарното Напојување Дигитално Регулирани Лабораторија Одделение (со USB и софтвер)

KA3005P - Програмабилни Прецизност Прилагодливи 30V, 5A DC Линеарното Напојување Дигитално Регулирани Лабораторија

Оценка на посетителот:

DEN 3888.00
Залиха
Достапно за нарачка


Производ Модел : KA3005 P 0-30 V 0-5 A Опис на Производот : Карактеристики : Програмабилни моќ 10m V/1m A висока точност и резолуција Ниско ниво на бучава и бран CV / CC даден напон и постојан струја во режим На високо сигурен OCP, OVP, било поставено заштита Вграден сет на параметри како што се зачувани Излез се префрлите на контрола Моќ и мемориска функција за заклучување на Тастатурата за да се спречи злоупотребата на USB уред за складирање на податоци, како и автоматска контрола на функциите Факултативна квота RS232, USB интерфејс Лесно да се замени традиционалните дигитални моќ Токму генерирање на потребните напони и струи КА серија напојување за да се обезбеди резолуција од широк спектар на 30 V-60 V излезниот напон 10m V и 10ma Професионални напојување дизајн со интуитивен оперативност Едноставен и интуитивен работа, брз и прецизен избор на напон и струја за да може да биде реализирана 5 кориснички програмабилни претходно наместени прилагодувања за Само притиснете на копчето за да се потсетиме и да зачувате простор на копчето за да се донесе до корисникот за чување на податоци и зачувување на корисникот, прилагодувањата за Да се спречи оштетување на товарот Нумерички overvoltage и прекуструјна заштита, и може да се постави за да се спречи напонски регулатор го надминува прагот. Заклучување на панел-копчиња на тастатурата заклучување на функцијата, за да се спречат несакани резултати во клучните тест инженеринг. Апликации : Истражување и развој, контрола на квалитет и тестирање, автоматизирано испитување на производна линија, училишните лаборатории, и одржување. Технички параметри : Модел KA3005 P Напон / сегашниот опсег 0-30 V / 0-5 A Оптоварување регулатива : ≤ 0.01% +2 m V напон / тековни : ≤ 0.1% +5 ма Линеарна модератор : ≤ 0.01% +3 m V напон / тековни : ≤ 0.1% +3 ма Поставете ја резолуцијата Напон : 10m V / тековни : 1m A Поставување на точноста (25 + - 5 ) ≤ 0.5% +20 m V напон / тековни : ≤ 0.5% +10 m A Бран (20hz-20М) Напон : ≤ 2m Vrms / тековни : ≤ 5m Arms Температура Коефициент : ≤ 100ppm +10 m V напон / тековни : ≤ 100ppm +5 ма Readback резолуција Напон : 10m V / тековни : 1m A Readback температура коефициент Напон : ≤ 100ppm +10 mv / тековни : ≤ 100ppm +5 ма времето на Реакција (10% од отценети оптоварување) Напон : ≤ 100m S / тековни : ≤ 100m S опкружување при работа Внатрешна употреба надморска Височина : ≤ 2000m 0 ~ 40 температурата ≤ 80% релативна влажност Интерфејс Факултативна интерфејси : RS232, USB Фитинг Прирачник, кабелот за напојување (1.2 М), USB Кабел (1.2 М) Тежина и димензии 4.3 kg / 110 (W) X156 (H) X 260 (Г) Чување на животната средина Собна температура -10 - 70 ≤ 70% релативна влажност

Карактеристики на предлогот

Тековниот Тип:
DC
Фаза:
еден фаза
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
KA3005P
Употреба:
-

Купувачи како што избираат