.

.

H024-04 200PCS/многу 22.54 mm 40 Игли, 2x40 Двоен ред Конектор Pin Насловот Машки Десен Агол Конектор Лента Бесплатен Превозот

H024-04 200PCS/многу 22.54 mm 40 Игли, 2x40 Двоен ред Конектор Pin Насловот Машки Десен Агол Конектор Лента

Оценка на посетителот:

DEN 2622.24
Залиха
Достапно за нарачка


12159 Слични Производи
2.54 mm 2 x 40 Pin Машки Двоен Ред Десен Агол Pin Насловна Лента pin насловот двоен ред агол
Поради потребите на различни спецификации на pin насловите не се исти, па pin насловот има различни
спецификации, според стандардната класификација на pin конектор во електронската индустрија :
Според далечина можат да бидат поделени во 2.54 мм, 2.00 mm, 1.27 мм, 1.00 mm, 0.8 mm пет категории
Според бројот на редови на еден ред, двоен ред, три ред;
Според правилата пакет со patch SMT (хоризонтална / вертикална паста ставете), plug-in НАТОПИ (линија / свиткување приклучок);
Според инсталација : 180 степени, со поделба според S, 90 степени W, SMT Т. број на редови :
еден ред, двоен ред, три по ред, четири ред, до четири реда.
Pin грофот : 02~80
Pin : прав, агол, SMT и видови на големини
Димензии : должина, ширина, дебелина, ред проред.
Далечното на иглички : 0.8, 1, 1.27, 2, 2.54 (мм).
Материјал : контакт материјал и површински третман.
Пакување : блистер школка, се тркалаат торба, рефус.
Материјал : pin-материјал : месинг или phosphor бронза материјал : UL94 V-0 пластични изолатор.
ако сте во потребата на сите видови на pin хедерот или конектор, ни се најде, ние ќе ви ги даде нашата најдобра цена.

Карактеристики на предлогот

Бренд Име:
MCIGICM

Купувачи како што избираат