.

.

Отклучен Водафон B3000 4G LTE Модем ФЛОПИ 800/900/1800/2100/2600 Безжичен WIFI Рутер VOIP RJ11 RJ45 Пристаништа+4G Антена 2x SMA

Отклучен Водафон B3000 4G LTE Модем ФЛОПИ 800/900/1800/2100/2600 Безжичен WIFI Рутер VOIP RJ11 RJ45 Пристаништа+4G

Оценка на посетителот:

DEN 5591.00 -9 %
DEN 6144.00
Залиха
Достапно за нарачка


Пред купување, ве молиме себе истрага ќе SIM фреквенција дали компатибилен со уредот фреквенција. Водафон B3000 4 G Wi Fi Рутер е новата 4 G Безжичен рутер, наследник на Водафон B2000 4 G Рутер. Водафон B3000 е LTE cat4 Wi Fi Рутер за кој би можела да поддржи врв преземете брзина до 150mbps. Водафон B3000 доаѓа од Huawei B593 со Водафон логото и карактеристики се исти како и Huawei B593s-22 4 G Рутер. Водафон B3000 Технички Спецификации : * UE : LTE Категоријата 4 * Чипсет : Hi Silicon * ФЛОПИ-LTE Бенд 1/3/7/8/20 (800/900/1800/2100/2600 MHz) * 3 G UMTS Бендови : 900/2100 MHz * 2 G GSM/EDGE 850/900/1800/1900 MHz * 4 G ФЛОПИ Брзина : 100 Mbps DL/ 50 Mbps УЛ * 3 G DC-HSPA+ Брзина : 42 Mbps УЛ/ 5.76 Mbps УЛ * Поддршка до 32 безжичните терминали * 2 x 2 MIMO * LAN порти : 4 x LAN Ethernet Порти * Wi Fi : Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi 802.11 ac не е поддржан. * Security : Вграден во ѕид , DNS реле поддршка, NAT , мониторите, ICMP поддршка, ARP поддршка * Интерфејс : - 2 x SMA конектори - 2 x USB порт - 1 x SIM слот, стојат 2 FF - струја порта * USB : HS2.0 * Боја : Бела * Поддршка Win 7, Windows XP, Vista, Win 8, Mac OS * Димензија : 194 x 177 x 64 mm * Тежина : 450g
1. Како што постојат многу логоа на huawei модеми, ќе испрати логото и боја по случаен избор во парк
2. Ние не сме одговорни за квалитетот проблем ако купувачот се надополни firmware-от од страна на самиот
Овој уред е тестиран и работи 100% никогаш не се поправени.
вид забелешка : white & црно,можеби различни логото ,Случаен испорака
Овој рутер е поддржувала за било кој sim светот.Само вметнување на sim картичката и да уживате во интернет во голема брзина.
Козметички Состојба : Вие не може да се види како оригинални фотографии во прилог.
Имаме акции и сите единици се речиси во истиот козметички состојба малку нагоре или надолу можно толку објектот ќе се испрати по случаен избор од акциите.
Answer : ___________________________ NOTE : ПРЕД цел рутерот ве молиме проверете со вашиот мобилен оператор за frequincies тие го поддржуваат. за повеќе информации за рутер, можете да пребарувате на google

Карактеристики на предлогот

Со Модем Функција:
Yes
Производи Статус:
Акции
WAN Порти:
2
Бренд Име:
Huawei
Пакет:
Yes
Поддржува WDS:
Yes
Поддржува WPS:
Yes
Ѕид:
Yes
Примена:
Дома
LAN Порти:
4
Безжичната:
Безжичната
Тип:
Безжичната
Функција:
Ѕид
Стандарди И Протоколи:
Wi-Fi 802.11 g,Wi-Fi 802.11 b,Wi-Fi 802.11 n
VPN:
Yes
Број на USB Интерфејс:
1
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G & 5G
Број На Модел На:
b3000
Max. LAN Податоци го Оценувате:
150Mbps
Wi-Fi Брзина На Пренос:
150Mbps
Вграден во Ѕид:
No

Купувачи како што избираат