.

.

5V 60LED/M, висока осветленост, 5MM ширина PCB 3528 LED лента, led лента, 50M/многу, IP20, гаранција 2 години, Фабриката за промет на Големо

5V 60LED/M, висока осветленост, 5MM ширина PCB 3528 LED лента, led лента, 50M/многу, IP20, гаранција 2 години,

Оценка на посетителот:

DEN 3552.00
Залиха
Достапно за нарачка

Pacakge Вклучуваат : 50 метри (10 ленти) 3528 LED лента. Ние ќе ги пратите пратката и да ви одговори што е можно поскоро. Пакет Големина : 20cm*25cm*20cm
1. Ние само брод да се потврди цел адреси. Пакет Количина : 1 картон. Времето за испорака е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. LED лента Име : 5 MM ширина SMD3528 LED лента. Уплатата треба да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
Answer : ___________________________ Note : купувачот е потребно да се носат половина на превозот цена. Инсталирајте : со 3 M двојно соочува со адхезивна лента на грбот. Ние соработуваме со ЗНАЧИ И компанија од 2010 година, со цел да се развие повеќето напредни напојување и LED технологии заедно, и одлучуваат да ги дистрибуира своите производи во Шенжен област.
2) Што не ќе им обезбеди замена, ако проблемот е предизвикана од неправилно работење или на друг човек-направени штети. Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, Т/Т. Ако не сте добиле вашата пратка по 40 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Нашата компанија се наоѓа во град Шенжен, Кина, со околу 80 вработени и 2000 метри производство област. Прозрачна Флукс : 7~8 lm по LED
3. Ние ќе организираме наплата брзо по добивањето и проверка на врати производот. Вашата цел адреса треба да одговара на вашиот Превозот адреса. Време на испорака може да се разликуваат, особено за време на сезона. Ве молиме, ве молиме контактирајте со нас пред да се даде неутрални или негативни повратни информации, ние ќе се обидеме да ги подобриме нашите servivce, така што ќе може да ги задоволи вашите барања. Светла боја на располагање : кул бело 6000 K, топло бела 3000 K, црвена, зелена, сина, жолта, портокалова, розова. Влезен напон : DC 5 V
4. Или можете да ни се јавите за да го потврдите времето за испорака за секоја цел.8 W/m, 24 W/ролна
5. Ние го цениме многу за вашето разбирање., Ltd high-tech компанијата се фокусира на производство и продажба на LED конектори, ПРЕДВОДЕНА контролори и LED ленти. Во меѓувреме, имаме многу чест сертификати од Кина органи, вклучувајќи ги и Потврда на ААА Кредитен Одделение, Висок и Нов Технолошки Претпријатија и ISO9001 : 2008, итн. на превозот, и вашиот po#.
Шенжен Masterlite Co. LED Конектор серија вклучуваат : LED лента конектор, RGB кабел, DC конектор, DC кабел, водоотпорен конектор, и други LED додатоци. Повратни информации е многу важно за нас. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. Ние инсистира на управување концептот на "Добра волја, Технички Иновации, Поволна Цена", бидејќи компанијата е основана во 2007 година. Во светот превозот. PCB тип : 5mm ширина двострано PCB, бела. Пакет Тежина : 0.
Answer : ___________________________ Note :
1) купувачот е потребно да се носат половина на превозот на трошоците за замена. Гаранција : 2 години. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Моќност : 4. Ве молиме да обезбеди детални информации за проблемот со фотографии. Враќање : во Рамките на гаранцијата пат, доколку постои било каков квалитет проблем, ве молиме контактирајте со нас за замена. Во областа на LED осветлувањето додатоци LED ленти во Кина, ние пораснале да биде многу конкурентна компанија благодарение на нашите силни R&D и производствени способности, сигурен квалитет и поволна цена. LED ленти вклучуваат : страна емитуваат 335 LED лента, 3528 LED лента, 5050 LED лента и 5630 LED лента. Во овој случај, ќе се бара да се задржи вратени предмети во оригиналното пакување и ни овозможи со специфична причина за враќање на следење бр.

Карактеристики на предлогот

боја:
Кул бело 6000K, Жолта, Црвена, Зелена, Сина, Портокалова, Розова, Топло бела 3000K
Тип На Објект:
Лента
сертификација:
ЕМК,LVD,CCC,CE
Боја Temp(К):
6000K
LED Чип Модел:
SMD3528
LED Чип Бренд:
Epistar
Лента тип:
SMD
Енергија:
Префрлете
Просечен Живот (часот):
50000
Бренд Име:
SZMTLITE
Повод:
дневна соба
Водоотпорен:
No
Извор На Енергија:
DC
Број На Модел На:
MTL-3528-60-5MMIP20-5V
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Спецификации (монистра светлина / m):
60
Напон:
5V
Потрошувачка на енергија (W/m):
4.8 W/m
Прозрачна Флукс:
7~8 lm по LED
PCB Тип :
5MM ширина, двострано PCB
IP Оценка:
IP20
pcb боја:
Бела
Пакет:
5 метри/ролна
Сопствено Производство:
на располагање
Место на Потекло:
Шенжен, Кина
Гаранција:
2 години
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)

Купувачи како што избираат