.

.

AS924 Висок квалитет на подземни метал детектор на метал сензор под земја метал тестер LCD Дисплеј/звук

AS924 Висок квалитет на подземни метал детектор на метал сензор под земја метал тестер LCD Дисплеј/звук

Оценка на посетителот:

DEN 9751.00 -15 %
DEN 11472.00
Залиха
Достапно за нарачка

Забележливо индикација : LCD/Аудио; се Истражуваат фреквенција : 455 KHz±2k Hz; Истражуваат во длабочина : 1.5 m; се Истражуваат на владата : во Земјата рамнотежа/ Дискриминација; се Консумираат моќ : 0.5 W; Голем LCD дисплеј со назад светлина; празна батерија индикација; Лесно контрола;Работна температура 10-60 C; Надворешна Слушалка Џек; Технички Параметри Сонда совети LCD дисплеј / звукот се Пронајде растојание од 2,5 m Откривање на владата рамнотежа / идентификација на владата Љубопитство фреквенција 7.0 khz Тоа може да детектира објекти метал Ниска моќност прашува функција позадинско осветлување приказ функција Надворешни Џек за Слушалки Моќ 0.5 W температурата на работа 10-60 Светилки функција температура на Чување -28 ~ 65 Пакување Моќ 1200m A литиум батерија Производ Тежина од 3,5 g кутија Големина 14 * 38 * 51cm така стоката Волумен е 5.4 kg имаме англиски dispaly , ако треба , ќе ми кажа ЗАБЕЛЕШКА : англиски Површината копчето е жолта боја и кинески Површината копчето е црна боја

Карактеристики на предлогот

Моќност Тип:
Батерија
Со LCD Екран Или Не:
Yes
DIY Материјали:
Металугрија
Број На Модел На:
AS924
Бренд Име:
WAYSEAR
Максимална Истражуваат Во Длабочина:
2.5 M
Забележливо Индикација:
LCD Дисплеј/звук
Може Да Детектира Објекти:
Метал

Купувачи како што избираат