.

.

Дијаметар 4MM PT100 platinum отпор PT100 platinum термички отпор потребно да се направи pt100 сензор на температура на

Дијаметар 4MM PT100 platinum отпор PT100 platinum термички отпор потребно да се направи pt100 сензор на температура

Оценка на посетителот:

DEN 1440.00
Залиха
Достапно за нарачка


Корисниците може да го направи било која големина спецификации!
Име : Едноставен тип PT100 тип термички отпор
Под-степен : PT100 тип
Модел : WZP-034
Температурата опсег : -200 +420 ℃
Должина : според клиентите било должина
Здраво Драги Сите добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас. ве молиме да дојде да го најдете производот што треба и да се потврди цел. ве молиме оставете масажа со вашата e-mail адреса, така што ќе може да одговори побрзо.се разбира.ако не можете да го најдете производот треба ,ве молиме ги споделите со нас .Со цел да се спаси двете страни проверка на времето ние ви препорачуваме клиентот нудат јасна слика детали подобро (напред назад лево десен до надолу) откако ќе се потврди ние може да се направи ред со вас , сите што треба да направите е само да го направи чекор како што ви кажав . Answer : ___________________________ NOTE : 1 ве Молиме потврдете превозот адреса & телефон & име правилно , стоките ќе бидат испорачани според информациите што ви се нуди. 2.Ве молиме бидете сигурни дека информациите за контактот правилно, така што можеме да ве контактираме во време ако има нешто треба да контактира со вас. 3.превозот дена зависи од спонзор , ние не може да го контролира превозот дена . 4.Купувачот е одговорен за било кој данок и/или должност наплаќа од вашата земја. Ако ги локалните обичаи се задржи стоката.ве молиме контактирајте царинската да царинење asistant Позитивни. 5.Ако добиете стоки и ништо лошо ве молиме да ни остават целосна ѕвезда feeback.или имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас пред да ја напушти Негативни feeback. Се надеваме дека може да се изгради долг бизнис coperation односи!! сакате да имате среќен шопинг!

Карактеристики на предлогот

боја:
line1 m, линија 2 m, линија 3 m, алинеја 4 m, алинеја 5 m
Број На Модел На:
PT100 Дијаметар од 4MM
Теорија:
Thermocouple Термометар
Стил:
Рачни
Моќност Тип:
полнач
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Дисплеј Тип:
Дигитални
Употреба:
Индустриски
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под

Купувачи како што избираат