.

.

50kg/10g Мини Џеб Дигитални Виси Багаж Скала Преносни LCD Електронски Патни Губење на Тежина Скала Кујна Риболов Скала

50kg/10g Мини Џеб Дигитални Виси Багаж Скала Преносни LCD Електронски Патни Губење на Тежина Скала Кујна Риболов

Оценка на посетителот:

DEN 419.00 -49 %
DEN 820.32
Залиха
Достапно за нарачка


50kg/10g Мини Џеб Дигитални Виси Багаж Скала Преносни LCD Електронски Патни Губење на Тежина Скала Кујна Риболов Скала
Карактеристики :
Повеќе мерење единици : кг / lb / мл / г.
Со автоматско нула следење и tare функција.
Податоци држи : кога сте мерење предмети, LED ќе трепери додека скала добива фиксен податоци.
LCD екранот со зелени осветлување.
Ниска моќност и преоптоварување индикација.
Една клучна дизајн, едноставен и лесен за употреба.
Автоматско исклучување по тоа е мрзлив за околу 30 секунди.
Рачно исклучување со долго притискање на копчето.
Брз одговор и стабилни перформанси.
Тестирани и пред-калибрира, подготвени за употреба.
Спецификации :
Материјал : ABS, од не ' рѓосувачки челик
Капацитет / точност : 50kg / 10
Единици : кг / lb / мл / г
Авто моќ-исклучување : 30 секунди
Напојување : 1 * 3 V CR2032 батерија ( не се вклучени )
Производ големина : 11.2 * 8 * 3.7 cm / 4.4 * 3.1 * 1.5 во
Производ тежина : 102g / 3.6 оз
Пакет големина : 13 * 11 * 5cm / 5.1 * 4.3 * 2in
Пакет тежина : 145g / 5.1 оз
Пакување, вклучувајќи :
1 * Преносни Електронски Багаж Скала
1 * Упатство (Англиски)

Карактеристики на предлогот

Бренд Име:
WFGOGO
Мерење Алатки Тип:
Кујнски Ваги
Материјал:
Пластични
Пластични Тип:
PP
Број На Модел На:
BB006-7
сертификација:
CE / ЕУ,SGS
Функција:
Порибено,Еко-Пријателски
Тип:
Мерење Алатки
Тип На Единица:
парче
Тежина На Пакет:
0.166kg (0.37lb.)
Пакет Големина:
13cm x 11cm x 5cm (5.12in x 4.33in x 1.97in)

Купувачи како што избираат