.

.

YOKO 30pcs висок квалитет на компатибилен EZ етикета XR9X 9mm Црно на Јасно XR 9X XR-9X Лента За KL-60EH

YOKO 30pcs висок квалитет на компатибилен EZ етикета XR9X 9mm Црно на Јасно XR 9X XR-9X Лента За KL-60EH

Оценка на посетителот:

DEN 4666.00 -19 %
DEN 5760.00
Залиха
Достапно за нарачка


9mm компатибилен XR-9 X Црно на Јасно етикета лента
Едноставно се запознаат со компатибилен XR-9 X етикета лента
l
Карактеристики Лебл : Модел : XR-9 X Боја : црно на јасно големина : 9mm Материјал : ПЕТ,ABS Компатибилен : Компатибилни Casio Лента Warrenty : една година. Предност : PV-resustant,водоотпорен,бришење-отпорни,отпорни на корозија,ниска/висока температура отпорни,
силна stickability (дури и на мазна површина ),издржливост ,може да се задржи за долго време, под било какви тешки опкружување .
Примена :
Употреба во нашиот секојдневен живот :
Погоден за канцеларија ,управување со средства ,reticle управување ,опрема куќа управување , механичка опрема
управување и така натаму.
Опис на компатибилен Casio :
Компатибилен Casio карактеристики ексклузивен ламинат лента процес и стандард лепило и е совршена
за секојдневните апликации. Овие етикети се држат под нормални внатрешна и надворешна употреба, вклучувајќи и топла и ладна
средини. Тоа е најдобро одговара за непречено рамни површини.
Пакување & Испорака
Нашите Услуги
1) Одличен квалитет
2) Т тој повеќето конкурентна фабрика цена
3) Флексибилен начин на плаќање рок
4) Брза испорака
5) Брза и ефикасна услуга на клиентите
6) 24 часа,' service онлајн
9mm компатибилен XR-9 X Црно на Јасно етикета лента
Едноставно се запознаат со компатибилен XR-9 X етикета лента
l
Карактеристики Лебл : Модел : XR-9 X Боја : црно на јасно големина : 9mm Материјал : ПЕТ,ABS Компатибилен : Компатибилни Casio Лента Warrenty : една година. Предност : PV-resustant,водоотпорен,бришење-отпорни,отпорни на корозија,ниска/висока температура отпорни,
силна stickability (дури и на мазна површина ),издржливост ,може да се задржи за долго време, под било какви тешки опкружување .
Примена :
Употреба во нашиот секојдневен живот :
Погоден за канцеларија ,управување со средства ,reticle управување ,опрема куќа управување , механичка опрема
управување и така натаму.
Опис на компатибилен Casio :
Компатибилен Casio карактеристики ексклузивен ламинат лента процес и стандард лепило и е совршена
за секојдневните апликации. Овие етикети се држат под нормални внатрешна и надворешна употреба, вклучувајќи и топла и ладна
средини. Тоа е најдобро одговара за непречено рамни површини.
Пакување & Испорака
Нашите Услуги
1) Одличен квалитет
2) Т тој повеќето конкурентна фабрика цена
3) Флексибилен начин на плаќање рок
4) Брза испорака
5) Брза и ефикасна услуга на клиентите
6) 24 часа,' service онлајн

Карактеристики на предлогот

Тип:
печатач лента
Големина:
110*80
Бренд Име:
cidy
Функција:
Компатибилен
Применливи Опрема:
етикета печатач
боја:
Јасно
Број На Модел На:
XR-9X
Компатибилен Бренд:
Casio

Купувачи како што избираат