.

.

Мотоцикл GPS Tracker Автомобил Роботот Coban TK303F Водоотпорен IP66 Намали Мотор GSM Следење Уред 9-40V Глас Следење на Слободен Софтвер

Мотоцикл GPS Tracker Автомобил Роботот Coban TK303F Водоотпорен IP66 Намали Мотор GSM Следење Уред 9-40V Глас

Оценка на посетителот:

DEN 1466.40
Залиха
Достапно за нарачка

На пример : Број 8, Guankou 2-ри Бо, Nantou, Nanshan округ, Шенжен, Guangdong, кина. Локација извештаи ќе ги вклучи GPS координатите на последните познати позиции како и LAC код, Влегуваат во LAC кодот на "Прирачник за Песната" мени на веб платформа за следење на www. Забелешка : Оваа опција може да се користи нормално во повеќето области според јачината на сигналот на GSM мрежата. Покрај тоа, ова роботот TK303 F е со полно опремен возило следење на уредот која е наменета за широк спектар на возило следење апликации. Тоа може да не биде достапна во некои области.com најдете "прирачник за песната", и го стави на примени код во LAC и Cell-ID полињата за локација од страна на LBS технологија. GPRS протокол за комуникација поддржува широк спектар на извештаи вклучувајќи ги и итните, гео-ограда граница премини, ниско ниво на батеријата и закажани GPS позицијата. Исто така можете да ја испратите командата "адреса+лозинка" на тракерот за да побарате точната адреса, песна, автоматски ќе се префрлат на следење со LBS во режим на GPRS. Нејзините вграден GPS приемник е супериорен во однос на чувствителноста и брзо време прво да се поправи. Уште повеќе, следење на софтвер за овој уред е бесплатна за користење на ЖИВОТ, ќе needn не плаќаат никакви месечни или годишни надоместокот за следење на услуга!
Апликации : користи широко за возила и други подвижни објекти следење.
Инсталации Дијаграм :
Главни Функции : 1. Отворете www. Answer : ___________________________ Note : интервалот мора да се не помалку од 10-ти. Податоци Оптоварување :
*Тековниот датум Оптоварување : испраќање на SMS : "load+ лозинка" да tracker уред, тој ќе ви одговори : "load ok" ако уредот е да работи добро под режим на GPRS; ако не, тоа ќе одговори "load да успее! Ве молиме проверете gprs" што значи. Системска интеграција е јасна како комплетна документација е предвидено за GPRS протокол за комуникација. Ако овластените броеви се постави, тогаш само овластени броеви ќе бидат во можност да добијат локација извештај од tracker; * Бирање на тракерот уред од овластените броеви, ќе ги закачам на повик и да се одговори на порака со google map link и во реално време координатите на географската ширина и должина ; * Кога изгубени поправи да сателити (без GPS сигналите), тоа ќе песна со LBS / CELL-ID. GPS податоците се запре ажурирањето ако возилото не е возење (ACC е ИСКЛУЧЕНО) и координатите на географската ширина и должина секогаш се задржи истата, и се GPS податоци за надградби автоматски кога возилото е во движење (ACC е ВКЛУЧЕНО). Tracker ќе поднесе извештај во реално време локација на секои 30 секунди кога АКК е ЗА, и извештај за локација на секои 30 минути, кога АКК е ИСКЛУЧЕНО.
GPS Tracker Автомобил Следење Уред Роботот Coban TK303 F Отсечени Масло Водоотпорен LBS GPS Локатор на Глас го Следи Бесплатна Веб АПЛИКАЦИЈА
Преглед :
Овој GPS Tracker Coban TK303 F е автомобил gps tracker кој е работен врз основа на 2 G GSM/GPRS мрежа и GPS сателитскиот систем за позиционирање. GPS лебдат сузбивање : оваа функција се исклучува како стандардно, испрати "потисне+лозинка" да tracker, тоа ќе одговори "потисне лебдат ok". Авто песната постојано се :
* Песна со ограничена пати по временски интервал, на пример прати SMS command "fix030s005n +лозинка" на tracker уред, тоа ќе поднесе извештај на информација за позиција со 30 години интервал 5 пати. Тоа може да пратите и да се контролира далечински цел со СМС, Мобилен СТАН и Веб следење на платформа.

Карактеристики на предлогот

GPS тип:
gps tracker
Посебна Карактеристика:
Водоотпорен
Траење На Батеријата:
20 До 29 Часа
Бренд Име:
ertengtec
Од Моќ:
1-2W
Големина На Екранот:
Под 2 Инчи
Gps Модул:
Yes
Објектот Големина:
9.6*5.3*1.6 cm
Напон:
12V
Име На Модел:
TK303F
Модел:
Coban TK303F
Мрежа:
2G GSM Quad Бенд 850/900/1800/1900Mhz
Пренос на податоци:
GPRS мулти-слот класа 12
GPS чувствителност:
-159dBm
Локација Точноста:
GPS Точноста
Резервната Батерија:
Наплаќа 3.7 V 500mAh 1.85 пот Полимер Li-Батерија
операција температура:
-20 до +65 степен целзиусови степени
Работен напон:
9-40V DC
следење на софтвер:
СТАН (Android и iOS) + Веб Платформа за Следење; животниот ВЕК БЕСПЛАТНО!
Специјални Функции:
Водоотпорен IP66, Глас Надзор, Далечински Отсечени Моторот; Движење Алармот

Купувачи како што избираат