.

.

новиот дизајн флеш планината кристалните лустери дневна соба светилка современ дом осветлување

новиот дизајн флеш планината кристалните лустери дневна соба светилка современ дом осветлување

Оценка на посетителот:

DEN 18490.00 -10 %
DEN 20544.00
Залиха
Достапно за нарачка


луксуз, кристал на светлина модерна кристалните лустери
Големина : L50*W50*h50cm
L80*W60*h50cm
L100*W80*h50cm
1.Модел No : OM1289
2.Бренд име : НП
3.Напон : 110 V-240 V
5.Материјал : K9 кристал & нерѓосувачки челик
6.Сертификат : CE, и УЛ
7.Извор на светлина : LED
8.Стил : модерна
9.Светилка тело боја : сребрена
10.Време на испорака : рок од 8 дена
11.Пакување големина : 75*75*22 CM
12.Соодветно место : дневна соба ,спална соба, хотел ,кафе, сала за состаноци ,куќа , скалите
Почитувани Купувачи , добредојдовте на нашата продавница .Пред да нарачате , pls љубезно ве молиме да го прочитате следното
внимателно
За Квалитетот
ние се направи лустерот со Кина прво одделение K9 кристал , ние гаранција 1 година за вас .Ако ви треба било резервни делови , pls ќе треба да ги сноси превозот цена .
Обично сме нормални праќање 1% кристална топка за дополнителни резервни делови, ако најдете било дел скршени , pls кажете ни и испрати јасна слика , а потоа ние ќе го реши проблемот за вас како е можно поскоро .
ако не знаете како да го инсталирате , pls проверите на нашата настава на состојба прво , ако се уште постои прашање ,pls ни кажете или да побара стручен електричар на вашата страна.
За цена
Нашата цена вклучуваат производот трошоци и товарни цената на купувачот земјата .И на клиентите треба плаќате данок и должност задолжен во локалниот обичај .
За испорака
Ние често се обезбеди DHL и FEDEX бесплатен превозот за повеќето земји , тоа може да се постигне на клиентите страна 4-7 дена по превозот .Но поглед Јужна Америка земји и Русија ,многу скапо товарни бесплатно , тоа зависи од нарачка и потоа да одлучи .
За повратни информации
Pls ни помогне да се потврди, да ја прими стоката и, исто така, ја напуштат повратни информации откако ќе проверка на стоката .Тоа е многу важно за вашето добро повратни информации за поддршка на нашата работа .Вашиот среќен шопинг е на нашите работни целна цело време.
Ние секогаш се обезбеди најниска цена за најдобри стока и услуга за вас.Ве молиме контактирајте со нас пред да замине неутрален(3 ѕвезди) или негативни повратни информации.Ние ќе се обидеме потрудиме да го реши проблемот и да ви остават среќен шопинг тука. Ви благодариме!

Карактеристики на предлогот

Абажур Боја:
Сребро.
Број на Светла:
>7
Wattage:
L50w50h50cm, L80W60H50cm, L100w80h50cm
Тип На Објект:
Лустери
сертификација:
ЕМК,RoHS,CQC,УЛ,VDE,LVD,CCC,CE
Напон:
240V,110-240V,220V,110V
Стил:
Модерна
Бренд Име:
BIGMANLIGHTINGBIGMAN
Тело Материјал:
Кристално
База Тип:
GU10
Инсталација Тип:
Флеш Планината
Сенка Тип:
Кристално
Е Светилки Вклучени:
Yes
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Број На Модел На:
9087
Карактеристики:
Луксуз
Заврши:
Бранеа Од Нерѓосувачки
Сенка Ветер:
Надолу
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
3 Години
Извор На Енергија:
AC
Е dimmable:
No
Големина:
должина 50cm ,80см , 100cm
кристал дизајн:
кристал цвет+ кристал стап

Купувачи како што избираат