.

.

12V 2A/3А/5A/6.5 A/8.5 A/10A/12.5 A/16.5 A/20A/25A/30A ,се Префрлат LED Напојување за WS2811 5050 3528 3014 LED Лента светилка

12V 2A/3А/5A/6.5 A/8.5 A/10A/12.5 A/16.5 A/20A/25A/30A ,се Префрлат LED Напојување за WS2811 5050 3528 3014

Оценка на посетителот:

DEN 290.00 -39 %
DEN 476.16
Залиха
Достапно за нарачка

37 ние може да обезбеди патеката број кој може да се следи до испорака.33 КГ , 12 V 6.
Безбедност на Усогласеност : CCC/ FCC / CE
Работна Температура : 0~40°
Температура На Чување : -20~60 °
Амбиентниот Влажност : 0~95% Не-Кондензација
Тежина : ± 10%
12 V 2 A=0.
Пакет се Вклучени : 12 V Напојување
Забелешка : Ако вашата нарачка помалку од $5,ние ќе ја испрати од Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус , да обезбеди песна број кој само да се следи во кина, Или да плаќаат екстра $1. и јас може да бидете сигурни дека ќе го добиете тоа наскоро .5 A/20 A/25 A/30 A/40 A/50 A/60 A
Школка Материјал : Метал случај / Алуминиум база
Заштита : Недостиг На Заштита, Заштита Од Преоптоварување, Во Текот Напон Заштита
Широко се користи во Индустриска автоматизација, LED дисплеј, комуникации итн.Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 работни дена. Превозот : 1.69 КГ , 12 V 25 A=0.55 КГ ,
12 V 20 A=0.
Answer : ___________________________ Note :
1>>12 V 20 A/25 A/30 A/40 A/50 A/60 A моќ , доколку купите повеќе од 1pcs .Ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно плаќање Ако не можете да проверите веднаш.
100% Сосема Нов
Влезен Напон : 100~240 V AC
Излезен Напон : 12 V DC
Излезна Струја : 2 A/3А/5 A/6.Швајцарскиот Пост и Post NL зема 10-30 работни дена пристигна нормално ,некои coutries ќе трае повеќе денови.но се врати такси се ваша одговорност. Професионалната инсталација на квалификуван електричар е препорачливо.Ние прифаќаме Alipay , Запад Унија , TT .Кина Пост Mail зема 20-35 работни дена пристигна нормално ,некои coutries ќе трае повеќе денови.37 КГ ,
12 V 8.39 КГ , 12 V10 A=0.
Ако треба да ја одредите логистика, ве молиме имајте во предвид дека. Ви благодариме за разбирањето.
можеби и ние ќе се испрати преку DHL, или ЕМС за вас, за бесплатен превозот.Објектот ќе биде предаден во рок од 3 работни дена по исплата потврди.
2>>моќ е за Напојување е многу тешка, ако телесната тежина е надмината 2 KG .
ве молиме мора да го знаеме тоа . Service : Ако имате било какви проблеми со вашиот предмети или услуги, ве молиме слободно да контакт тупаница пред да се отвори расправа, или остави негативни повратни информации.Во многу случаи, ние ќе брод подобро превозот пост ( Кина пост /Швајцарската Пост / Post NL ) во зависност од земјата.3 КИЛОГРАМИ ,
12 V 50 A=1.Клиенти ќе ја преземе контролата на сопствени даночни и да се врати такси. Ние ќе направиме се надвор најдобри за решавање на било какви проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.39 КГ , 12 V 12.23 КГ , 12 V 5 A=0.54 КГ , 12 V 16. Ако имате било какви проблеми со вашиот предмети или услуги, ве молиме слободно да контакт тупаница пред да се отвори расправа, или остави негативни повратни информации.Вие би можеле да се вратат на производи назад кон нас, ако не ви се допаѓа.80 КГ , 12 V 30 A=0.15 КГ , 12 V 3А=0. Враќање : 1.DHL превозот е вашиот најдобар да изберат Дали ви е потребно брзо ,сопствени даночни вредност потребни од страна порака. Плаќање : 1. Ние ќе направиме се надвор најдобри за решавање на било какви проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.65 КГ ,
Answer : ___________________________ Note :
ВО ВРАТА ЗА УПОТРЕБА САМО!
Без инсталација настава, инсталации кабел, on/off прекинувач, или завртки доаѓаат со.Целосна наплата ќе бидат направени, ако не добиле вашите производи по 60 работни дена,но ако се уште треба производи ние би можел повторно да го испратам до тебе.Ве молиме контактирајте со нас ако таму е во ред моделот или недостасува дел.

Карактеристики на предлогот

боја:
12V 2A 24W, 12V 3А 36W, 12V 5A 60W, 12V 78W, 12V 100W, 12V 10A 120W, 12V 150W, 12V 200W, 12V 20A 240W, 12V 25A 300W, 12V 30A 360W, 12V 40A 480W, 12V 50A 600W, 12V 60A 720W
Тип На Објект:
Лента
Бренд Име:
YJBCo
Просечен Живот (часот):
50000
Водоотпорен:
No
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
DC
Енергија:
Движење
Лента тип:
SMD
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Број На Модел На:
Напојување 12V
Спецификации (монистра светлина / m):
Напојување 12V
LED Чип Модел:
5v напојување
Напон:
5V Power Supply
Потрошувачка на енергија (W/m):
Напојување 12V

Купувачи како што избираат