.

.

20pieces јаглерод четки за електрични мотори оригинални обврзувачки тип 6x7x12mm

20pieces јаглерод четки за електрични мотори оригинални обврзувачки тип 6x7x12mm

Оценка на посетителот:

DEN 263.04
Залиха
Достапно за нарачка


start Isv Module Wrap8662
end Isv Module Wrap8662
20pieces јаглерод четки за електрични мотори оригинални обврзувачки тип 6x7x12mm
Големина : 6 x7x12mm
Модел : # 21
Ве молиме да се осигурате ова е големината ви се потребни. ние прифаќаме прилагоди, не двоумете се да не контактирате доколку ви треба други големина.
Mterials : јаглерод&Метал,
Боја : Црно-Златен Тон
Како што знаете,оригинални јаглерод четка е најмногу трајни кога ќе се купи нова машина, затоа што овој пар четка е направен од 639 јаглерод материјал, нашите инсталиран тип четки исто така да го користите 639 јаглерод материјал, од не ' рѓосувачки челик пролет!
639 јаглерод материјали е најсоодветен материјал за high-end електрична алатка јаглерод материјал, издржлив, носат-отпор, мала искра, на роторот носат помалку!Погоден за нови роторот, погоден за high-end продавница!
Носи четки, често се причина за лошо работи моторот.
Јаглерод моторни четки се еден од најчесто се заменува моќ алатка компоненти.
Јаглерод четки со жица води и четка извори во прилог.
Нови Четки може да се врати мотор е електричното кочење.
Пакетот вклучува :
10 пар јаглерод четки
Подолу се нашите други големини за јаглерод четки, ако треба, само кликнете на неа : 1. Пластична кеса пакување тип : , , , , , , , , , , , 2. Оригиналниот обврзувачки парична казна тетрапак пакување тип : , , , , , , , , , ,
Answer : ___________________________ Note :
Ако новото јаглерод четка работел за неколку минути или неколку часа , се најде тоа се меле целосно или половина, покажуваат дека вашиот роторот е краток спој и изгори надвор, ве молиме заменете на роторот.
Ако не се смени на роторот, во многу од јаглерод четка повторно бескорисно, исто така,
Нормално useing е мелење четка, ако штрајк светлина,покажуваат дека роторот е горење на јаглерод четка, ќе треба да се замени со роторот
Треба да се замени два во исто време, да се задржи два пролет притисок истиот
Ако ви треба други големина јаглерод четка, не двоумете се да не контактирате!!!!

Карактеристики на предлогот

DIY Материјали:
Електрични
is_customized:
Yes
Име:
јаглерод четки за електрични мотори
Големина:
6x7x12mm

Купувачи како што избираат