.

.

LiDiRC L18 РК Летало DIY Земјиште & Небото 2 Во 1 Средно Чекање Режим на Рамнотежа Автомобил со 3D Flips РК Quadcopter Airphibian Летечки Автомобил RTF

LiDiRC L18 РК Летало DIY Земјиште & Небото 2 Во 1 Средно Чекање Режим на Рамнотежа Автомобил со 3D Flips РК

Оценка на посетителот:

DEN 1639.00 -12 %
DEN 1861.92
Залиха
Достапно за нарачка


Li Di RC L18 РК Летало DIY Земјиште & Небото 2 Во 1 Средно Задржете Режим Blance Автомобил со 3 D Flips РК Quadcopter Airphibian Автомобил RTF
Преглед :
Точка Име : Li Di RC L18 РК Летало DIY Земјиште & Небото 2 Во 1 Средно Чекање Режим на Летање Автомобил
Фреквенција : 2.4 GHz
Канал : 4 CH
Мотор Тип : 8520
Режимот на Летање во режим / Автомобил режим( DIY)
Работно Време : 8 минути за лета, 10 минути за возење
Контрола на Далечина : Околу 30 метри (Внатрешна и надворешна)
Време на полнење : Околу 80 минути
Батерија За Quadcopter : 3.7 V 250m Ah Li Po Батеријата (вклучени)
Батерија За Предавателот : 3x AA Батерија(не се вклучени )
Боја : Црна
Производ големина : 16 x 16x 8cm (L x W x H)
Сертификат : EN71 EN62115 EN60825 RTTE ROSH CD 6 P ASTM FCC EN60065 БЕН HR4040 MSDS UN38.3 EN62133
Функција : 360°3 D возен акција / горе/ долу/ лево/ десно/ напред / назад / страна летање / лебдиш /Четири Насока Контрола на теренот
Карактеристики :
Високи се одржи на владата :
Со висока густина воздушен притисок сензор кој може да се одржи токму висина.
6 оската жиро :
Силна стабилност, посилен ветер отпор, полесно да го контролираат.
360 степени roll :
Професионални кул и исклучителна лет акција.
На четири тркала независни диск :
Има off-road способност, автомобилот може да се постигне тркалање и Фасадата вози слободно .
Две режим :
Режим на летање и Автомобил Режим слободни да конвертирате.
Пакет Се Вклучени :
1 x RC Quadcopter
1 x Предавателот
1 x Полнење преку USB кабли
2 x Тркала
4 x Хексадецимален нут
1 x Инструкции
1 x Шрафцигер
1 x Инструкции

Карактеристики на предлогот

Материјал:
Метал,Смола,Пластика,Гума
Пакетот Вклучува:
Оригинална Кутија,Батериите,Оперативни Инструкции,Полнач,Далечински Контролер,USB Кабел
Далечинска Контрола:
Yes
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Далечински Растојание:
30 метри (Внатрешна и надворешна)
Димензии:
16 x 16x 8cm (L x W x H)
Извор На Енергија:
Електричен
Полнење Напон:
3.7 V 250mAh LiPo Батеријата (вклучени)
Време На Полнење:
Околу 80 минути
Карактеристики:
Да Се Загрози Отпорни
Гаранција:
Фабриката Гаранција
Предупредување:
Погоден за деца над 8 години.
Приклучоци Тип:
USB
Моторни:
Четка Мотор
Контролор На Батеријата:
3 х АА батерија (Не се Вклучени)
Контрола На Канали:
8 канали
Акција Време:
8 минути за лета, 12 минути за возење
Контролор На Владата:
MODE2
Возраст Опсег:
5-7 Години,8-11 Години,12-15 Години,Grownups,> 8 години,> 14 години,> 6 години
Број На Модел На:
L18
Тип:
Хеликоптер
Воздушна Фотографија:
No

Купувачи како што избираат