.

.

Оригиналниот ЗНАЧИ И EPS-65-36 36V 1.81 НА 65W meanwell PCB тип на Напојување отворена рамка EPS-65

Оригиналниот ЗНАЧИ И EPS-65-36 36V 1.81 НА 65W meanwell PCB тип на Напојување отворена рамка EPS-65

Оценка на посетителот:

DEN 640.00 -14 %
DEN 744.00
Залиха
Достапно за нарачка

Оригиналниот ЗНАЧИ И EPS-65-36 36 V 1.81 НА 65 W meanwell PCB тип на Напојување отворена рамка EPS-65
Примена
Meanwell EPS серија снабдувањето со електрична енергија се многу мала големина (4" x 2"), ултра ниска без оптоварување потрошувачката на енергија (
Нашата Компанија
Ние нудиме на големо на Напојување избор од индустријата напојување од водечките производителот-Meanwell бренд. Тоа е нашата мисија да се обезбеди сигурно решение за вашиот напојување барања.
Од 2002 година, Kulon е помагање на електронската индустрија е инженери, купувачи andtechnicians најде идеален AC/DC, DC/DC, DC/AC Напојување Решенија за своите апликации. Ако немате идеја на изборот на модел , ве молиме да бидат слободни да контакт. Нашиот тим е посветен да одговарање на вашите напојување прашања.
Позитивни Повратни Информации

Карактеристики на предлогот

Излез Тип На:
Еден
Излезниот Напон:
36v
Бренд Име:
ЗНАЧИ ДОБРО
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
EPS-65-36
Излезна Струја:
1.81 На
Излезна Моќност:
51 - 100W
Фрекфенција:
47 ~ 63Hz
Влезен Напон:
90~264VAC
Сегашниот Опсег:
0~2a
НАПОН ADJ. ОПСЕГ:
32.4~V 39.6
Номинална моќност:
65.16 W
Врвно Оптоварување(10 сек.):
72W
Ефикасност:
89%
Големина:
4'' * 2'' compact size
Гаранција:
3 години гаранција
Сертификат:
УЛ БЛАГАЈНИЧКИТЕ TUV CE EMC
димензија:
101.6*50.8*29mm (L*W*H)

Купувачи како што избираат