.

.

24V 1W LED ЈАХТА ВНАТРЕШНИ ЅИДОВИ ЧИТАЊЕ СВЕТЛИНА

24V 1W LED ЈАХТА ВНАТРЕШНИ ЅИДОВИ ЧИТАЊЕ СВЕТЛИНА

Оценка на посетителот:

DEN 331.20
Залиха
Достапно за нарачка

производ на зелена заштита на животната средина, не ултравиолетова и инфрацрвена светлина, не произведува зрачење,не содржи штетни елементи како што се жива и олово,погоден за рециклирање
ИСПОРАКА :
1. led вок во safe ниска струја и низок напон, безбедно за човекови оперативен.Откако на вашиот примите објект , и не ми се допаѓа ,можете да сугестија размена ,но вториот пост полнење сопствена на купувачот. може лесно да се инсталира или отстрани, нераскинливо
6.
Повеќе попуст ако рефус количество ,добредојдовте контакт skype : powerledlight2005
ФАБРИКАТА ПОКАЖУВА :
Од 2005 година, МОЌТА е посветен на LED ОСВЕТЛУВАЊЕТО полиња повеќе од 10 години. ДОМУВАЊЕ БОЈА : ЦРНА, СРЕБРЕНА МОНТАЖА ТИП : ЗАВРТКА МОНТИРАНИ БАЗА ДИМЕНЗИЈА : ГЛАВА : кол.можат да работат на висока температура без штета, посебно одговараат за кабината, брод, брод, јахта,
5. Светла БОЈА : бела 6000k, неутрални бела 4000k,топло бела 3000k МОНТАЖА ТИП : ДРУГИ СЛИЧНИ ВИДОВИ : моќ може да биде 1w,2w,3w,5w,7w,9w,10w,12w ФУНКЦИЈА :
1.
4)за време на Испорака : 1-10days, според количината на цел,
5) рок на Гаранција : 3 години бесплатна поправка или repalcement, без луѓето' штета. 8мм, 10мм,11mm, должина 40cm,50cm,60cm,70 CM,80СМ,100 CM БАЗА : D65*H25 MM СВЕТЛИНА ПРЕКИНУВАЧ : switch е фиксиран на светилка глава, може да биде бела или црна боја.постојан струја возачот снабдување постојан струја и напон
3.
морски јахта светлината led 12v,морски брод јахта светлина,морски брод јахта led светла,морски брод јахта светлина 12v,предводена јахта внатрешни светла,led јахта осветлување,јахта внатрешно осветлување,јахта внатрешни работи осветлување тела, јахта внатрешни работи led светла,јахта внатрешни работи led читање светлина,led јахта ѕид светла,јахта внатрешни ѕидови читање светлина,yatch ноќни led читање светлина,јахта, светлата за читање, морски јахта 12v вртливата headboard, светлата за читање, СПЕЦИФИКАЦИИ : ПРЕДМЕТ : 24 V 1 W LED ЈАХТА ВНАТРЕШНИ ѕидови ЧИТАЊЕ СВЕТЛИНА МОДЕЛ : RGW2153101 ТЕКСТ : 12 V,24 V,10-30 V МОЌ : 1 W LUMENS : 100 LM CRI : >82 СВЕТЛОСЕН ЗРАК АГОЛ : 30 СТЕПЕН светла БОЈА : ТОПЛО БЕЛА 2900 да 3200 K НЕУТРАЛЕН БЕЛА 4000 да 4300 K БЕЛО ЛЕТНО 5700 да 6300 K ПРЕКИНУВАЧ : КОПЧЕТО за вклучување СВЕТИЛКА ГЛАВАТА.
Производи се движи широко :
Led ноќни читање на светлината,
Led светло за караван camper,
Led светло за морски шема,
Led светло за машина за работа,
Led светло за приказ на екранот
Најголемиот дел од производите за извоз на Европскиот пазар, Северна и Средна Американскиот пазар, исток и јужна Азија, БЛИСКИОТ ИСТОК ОБЛАСТ. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ.
Се повеќе и повеќе и повеќе e иновативни Производи се развиени.
ПОВРАТНИ информации :
Вашиот позитивен фидбек ќе биде добредојдена и ценета!
Pls контактирајте со нас пред да се даде негативна повратна информација. (Освен некои земји и APO/FPO)
ГАРАНЦИЈА :
1 месец замена,2 година поправка
СЕ ВРАЌА/РЕКОНСТРУКЦИЈА/РАЗМЕНА :
1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена.
ПОДОБАР КВАЛИТЕТ, ПОДОБРА ЦЕНА, ПОДОБРА УСЛУГА, ПОДОБРО СРЕДИНА, се секогаш она што ни следи.
2) За примерок цел : е прифатливо, примерокот за тестирање е достапен пред најголемиот дел цел
3) Испорака тип : мали цел е дадено од страна на истите да се изречни или воздушен пат, најголемиот дел цел е дадено од страна на морето, превозот.висок квалитет led чипови , обезбеди ниска распаѓање, светла леснотија, висок CRI/РА
2.

Карактеристики на предлогот

Абажур Боја:
сребро за домување
Wattage:
12v input, 24v input
Температура На Боја:
Топло бела 3000K, 6000K белата
Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
Извор На Енергија:
DC
Стил:
Модерна
Сенка Ветер:
Надолу
сертификација:
CE,RoHS,EMC,LVD,CCC
Осветлување Област:
1-3square метри
Карактеристики:
мини главата, флексибилни gooseneck
Гаранција:
3 Години
Тело Материјал:
Алуминиум
Боја На Каросеријата:
Црна,Светло Сива
Техника:
обложено
Употреба:
За итни случаи
Број На Модел На:
RGW2153101
Примена:
Кревет Во Соба
Сенка Тип:
Shadeless
Напон:
24V,12V
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е dimmable:
No
Е Светилки Вклучени:
Yes
Материјал:
Алуминиум
База Тип:
GZ10
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Број на извори на светлина:
1
Инсталација Тип:
Монтажа На Ѕид
Објект:
јахта внатрешни ѕидови читање светлина
Примена:
ѕидот светлина, ноќни читање светлина, хотел спалната соба читање светлина
Прекинувач:
ЗА ВКЛУЧУВАЊЕ/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА СВЕТИЛКА ГЛАВА
GOOSENECK ДОЛЖИНА:
30-100CM
МОНТАЖА БАЗА:
завртка монтирани база
Текст:
12V,24V,10-30V
Моќност:
1W

Купувачи како што избираат