.

.

5.5 l/min 80w 12v автоматско притисок switch тип со on/off копче и dc џек електрични дијафрагмата пумпа

5.5 l/min 80w 12v автоматско притисок switch тип со on/off копче и dc џек електрични дијафрагмата пумпа

Оценка на посетителот:

DEN 2639.52
Залиха
Достапно за нарачка

Не расклопување на машина или се прилагоди притисокот поставување на завртка. Повратни информации : Вашето Задоволство и Позитивни Повратни информации е Многу Важна за Нас. Предлог доводна цевка внатрешен дијаметар од не помалку од 6mm, подготви вода од времето не треба да надминува 1. Y е со притисок прекинувач (интелигентна), H е без притисок прекинувач (враќање вентил тип). Средство доза и штекер се прави цевка, Б значи пред се исправен, на back-end нишка со одредување орев, C значи влезот права цевка, штекер со фиксна орев навој за поврзување, D значи влезот и излезот се навој, може да се совпадне 4 допрете. Ве молиме да се поправи или замени од страна на професионалци кога 9 кабелот за напојување е оштетен. 0142 и 3210 се мотор тип 2. Исто така, тоа е најбезбедно плаќање за вас. Не ABCD писмо е друг сосема различен тип на пумпата. По-Продажбата На Услугата : Ние Сме Професионални Бизнис Компанија. 165 x 95 60mm x (L*W*H) БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ"0142 YA-12-80","0142 YB-12-80","0142 YA-24-80","0142 YB-24-80"КУПУВАЊЕ ЛИНК Минијатурни Дијафрагмата Ракување Мерки на претпазливост не користите температура надминува 80 целзиусови степени висока температура на водата или валкана вода. При користење на батеријата, потребата да се заштитат од батеријата на косата. Кога сте поврзани на вода и други притисок снабдување со вода, може правилно да плус црево е должината, но вода притисок не поголема од 0. Моторни пумпа не долго во влажни места.Ние ви препорачуваме да подобро да не контактирате пред исплата, можеме да го прифатиме ЗАЧУВАМ,Кредитни картички,T/T,Western Union и така натаму. Се препорачува штекер внатре дијаметар од не помалку од 5.9 Mpa Проток (МАКС) : 5.55 Mpa Оценет Притисок(Макс. Ако Имате Било какви прашања во Врска со Нашиот Производ Или Услуга, ве молиме Испратете Порака До НАС.Или не,ве молам, точно пред исплата. (3) Кина Пост Воздух Парцела Може да се Испрати Да Повеќето Земји и Области,Што е Потребно за 15-60 Дена Да Пристигнат. (6) Пред да го купат,ве молиме бидете сигурни дека вашата aliexpress и alibaba адреса е точна. Секоја Земја Има Различни Тарифи Политика, За Жал Ние Не Сме Одговорни За Клиентите Царинење. Ако не, е обичните пумпа. N е претставник на нафта транспорт , S е транспорт на храна , Стр е sprayer дијафрагмата пумпа.Нови DC12 V 80 W Микро Дијафрагмата Пумпа со On/Off Копче и DC Џек.
100% Оригинални Фотографии Покажува на Микро Дијафрагмата Пумпа
За Купување и Плаќање 1. Долгорочно треба или да се исклучите од напојување кога пумпа моторни прекината. Гаранција и да се Врати 1.
Минијатурни Дијафрагмата Пумпа Модел Преглед
0142 YA-12-60 како пример 1. Ако Ви се Исполнат било какви Проблеми со Нашите производи, ве Молиме Контактирајте со Нас Најпрво пред да Остави Негативни Повратни информации.За Превозот, Ние би Сакале да Воведе Детали За Вас Тука : (1) E-пакет е За НАС,Австралија, Велика Британија, Канада, Франција,Русија,Украина,Израел,Саудиска Арабија,Норвешка Клиентите, Што е Потребно за 7-20 Дена Да Пристигнат. Пред употреба, бидете сигурни дека моќта параметри и моторна пумпа влезни параметри натпревар. овој тип не се стриктно потребни за blowhole. 12months Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или.Ако имате било друг проблем за плаќање, pls контактирате со нас за побрзо. Затоа што Ние ќе се потрудиме да го Реши секој Проблем ПОБРЗО. С клиент,pls изберете Продавачот за Испорака Метод ) Клиентите, Што е Потребно за 7-15 Дена Да Пристигнат.

Карактеристики на предлогот

Напон:
12V
Употреба:
Вода
Број На Модел На:
0142YB-12-80KC
Бренд Име:
grimmsky
моќност:
Електричен
Притисок:
Висок Притисок
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Теорија:
Reciprocating Пумпа
Гориво:
Електрична Енергија/Батерија/Соларна Енергија
Примена:
автомобил перење,sprayer,чистење,транспорт на вода или на други
Подигнете ја главата:
55m
Вшмукување глава:
1.5 м
Опсег:
8m
Максимален проток:
5.5 L/min.
Напон:
DC12V
моќност:
80W
Работен Притисок:
0.55 Mpa
Вентил За Притисок(Макс.):
0.9 Mpa
Материјал:
Пластични
Моторни Животен Век:
3-5years

Купувачи како што избираат