.

.

Нови вистински високо-одделение Свила изгорени-од сомот сомот крпа мајка фустан ткаенина облека млади подарок

Нови вистински високо-одделение Свила изгорени-од сомот сомот крпа мајка фустан ткаенина облека млади подарок

Оценка на посетителот:

DEN 1344.00
Залиха
Достапно за нарачка


2747404679919513 ТОПЛА US $ 13.00 /метар US $ 8.00 /метар US $ 12.00 /метар US $ 13.80 /метар US $ 11.00 /метар US $ 30.00 /метар US $ 17.00 /метар US $ 18.00 /метар US $ 11.00 /метар US $ 12.00 /метар US $ 7.00 /метар US $ 25.00 /метар
2747404679917051 ЉУБОВТА US $ 8.00 /парче US $ 12.00 /метар US $ 8.00 /парче US $ 20.00 /парче информации за Производот Име на Производ Свила изгорени-од сомот материјал Вистински сомот копија на Материјал : 100% mulberry свила и имаат поминато и имаат поминато и имаат поминато и имаат поминато и имаат поминато и имаат поминато Пената : 100% viscose Портата ширина За 114cm Спецификации 1 = 1 m Бои на Иконата, во вид шут, речиси и да нема боја разлика. Погоден за користење Погоден за фустан, здолниште, долг ракав кошула, панталони, фустан, итн. Рече Минг
Свила кадифени ткаенини најдобри рака мие, а не силна пресврт, суво миење, не изложеност; железо не е достапно кога ги пеглање прес (лево 2 CM железо облека, пеглање џет);
Свила облека е многу добра, ткаенини, облека не треба да биде премногу мала, инаку лесно да се повлече од предиво дислокација, така што треба внимателно се грижи, долга-трајни и издржливи.

Карактеристики на предлогот

Бренд Име:
ROMANZO
Техника:
Плетени
Шема:
Burnout
Материјал:
Свила / Полиестер
Тип:
Velour Ткаенина
Функција:
Анти-Статички
Тип На Производ:
Органски Материјал
Ширина:
114cm
Стил:
Dobby
Nonwoven Техника:
Термо-Спои
Плетени Тип:
Tricot

Купувачи како што избираат