.

.

ORICO USB 3.0 да SATA HDD Случај Dual-Bay Хард Диск Докинг Станица за 2.5/3.5 инчен HDD SSD со Присутен Клон Функција UASP

ORICO USB 3.0 да SATA HDD Случај Dual-Bay Хард Диск Докинг Станица за 2.5/3.5 инчен HDD SSD со Присутен Клон

Оценка на посетителот:

DEN 1535.00 -37 %
DEN 2436.00
Залиха
Достапно за нарачка


ORICO USB 3.0 да SATA Dual-Bay Хард Диск Докинг Станица за 2.5/3.5 инчен HDD/SSD со Присутен Клон Функција [UASP Протокол и 2 x 8 TB Поддржани] спецификација за Производ : Објект : Dual Bay USB3.0 2.5/3.5 universal dock Материјал : ABS Големина на : 142*110*57.5 мм Поддршка HDD : 2.5 & 3.5 инчен SATA HDD/SSD Надворешен интерфејс : Super Speed USB3.0 Внатрешни Интерфејс : SATA3.0 Кабел за Податоци за : 3.3 Ft / 1 M USB3.0 Кабел Предност : Алатка за Слободни/Hot-swap/Без дискови/Офлајн Клон/Интелигентни Спиење Поддржан Систем : Windows 10 / 8 / 7 / Vista / XP или Mac OS 9.1 и над answer : ___________________________ Note : Не, Вклучувајќи Хард Диск Карактеристики Поддршка за USB 3.0 надворешни и SATA III внатрешни работи со 2.5 инчи или 3.5 инчен HDD/SSD до 8 TB по заливот Superspeed USB 3.0 интерфејс со трансфер на податоци го оценувате до 5 Gbps, 20% побрзо од традиционалните USB 3.0 со UASP Протокол Опремување со присутен клон функција, обезбеди полесно метод на копирање на податоци без да се поврзете на компјутер Plug and play (репродуцирај); топло-замена; без возачи или апликации се потребни; 12 V3 A адаптер обезбедува доволно енергија за уреди кои се Изработени од АБС инженеринг пластика и тестирани заштитни мерки во внатрешноста, како прекуструјна, overvoltage, електрични истекување, краток спој и итн Пакет содржина : 1 x ORICO Dual-bay докинг станица 1 x 12 V3 A Адаптер 1 x 3.3 FT USB3.0 Кабел 1 x Прирачник за Корисникот 1 x Услуга Картичка

Карактеристики на предлогот

боја:
ЕУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок, Приклучете НИ се
Приклучок Тип:
ЕУ Приклучокот,АУ Приклучокот,велика БРИТАНИЈА Приклучок,Приклучете НИ се
Големина:
3.5,2.5
Надворешен Интерфејс:
USB
Внатрешни Интерфејс:
SATA
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
hdd докинг станица
Случај Материјал:
Пластични
Поддршка На Хард Диск Капацитет:
2*8TB(Не вклучувајќи HDD)
Бренд Име:
Orico
Објектот:
Dual Bay USB3.0 2.5/3.5 universal dock
Поддршка HDD:
2.5/3.5 SATA HDD/SSD
Интерфејс:
USB3.0 Тип-Б
Производ големина:
142*110*57.5 мм
Предност:
Алатка за Слободен Hot-swap Без дискови
Карактеристики 1:
usb 3.0 hdd случај
Карактеристики 2:
sata usb 3.0
Карактеристики 3:
usb ssd адаптер
Карактеристики 4:
hdd случај 2.5
Карактеристики 5:
sata во usb

Купувачи како што избираат