.

.

10 Париз MC4 Конектор Машки и Женски Соларен Панел Кабел 2.5mm2/4mm2/6mm2 Waterprrof PowMr

10 Париз MC4 Конектор Машки и Женски Соларен Панел Кабел 2.5mm2/4mm2/6mm2 Waterprrof PowMr

Оценка на посетителот:

DEN 383.52
Залиха
Достапно за нарачка

10 Париз MC4 Конектор Машки и Женски Соларен Панел Кабел 2.5mm2/4mm2/6mm2 Waterprrof Pow Mr
Едноставно на сајтот обработка
Парење безбедност предвидено од страна внесени куќишта
Mutiple приклучување и unplugging циклуси
Accomodates PV кабел со проценка на различни изолација diamaters
Висок моменталниот капацитет на носивост
TUV одобрени
Производот Не MC4 X-B2 Оценет Напон TUV 1000 V DC / UL 600 V DC Оценка Тековната 20 A~30 A Соодветен кабел крстот секции 2.5mm2~6.0mm2 / 14 AWG~10 AWG Pin димензија 4.0 mm Доказ на напон DC 8 KV(1 Min) Заштита класа II Класа Контакт Материјал Бакар, калај-галвански Контакт Отпор 5m W Конектор Материјал ЈО Степен на Заштита IP IP67(IEC 60529) Повлекување на Сила на 3 50 N Пламен Класа UL94 V - 0

Карактеристики на предлогот

Број На Модел На:
MC4X-B2
Бренд Име:
PowMr
Номинална Напон:
TUV 1000V DC / UL 600V DC
Моменталната Оценка :
20A~25A
Соодветен Кабел Крстот Делови:
2.5mm2~6.0mm2 / 14AWG~10AWG
Pin димензија:
4.0 mm
Степен на Заштита IP :
IP67(IEC 60529)
Пламен Класа:
UL94V - 0

Купувачи како што избираат