.

.

Водоотпорен Моќ Конвертор DC 12V(10V~36V) да 12V 5A 60W Авто Долар се Зголеми за Напојување на Модулот/Напонски Регулатор/Adapter/Возач

Водоотпорен Моќ Конвертор DC 12V(10V~36V) да 12V 5A 60W Авто Долар се Зголеми за Напојување на Модулот/Напонски

Оценка на посетителот:

DEN 1176.00
Залиха
Достапно за нарачка


Водоотпорен Моќ Конвертор DC 12 V(10 V~36 V) да 12 V 5 A 60 W Авто Долар се Зголеми за Напојување на Модулот/Напонски Регулатор/Adapter/Возач
Опис : Влезен Напон : DC 12 V(10 V~36 V) Излезен Напон : DC 12 V +/- 0.25 V Излезна Струја : 5 A Излезна Моќност : 60 W Висока Реализација Ефикасност : 96% во Текот Тековната Заштита : 8 A во Текот Температура Заштита : 150°c Димензии : 74 x 74 x 32-милиметри (L x W x H) Тежина : 0.25 КГ Користите Алуминиумска легура школка и органски силика гел-пакување технологија, подобро да се спроведе топлина, водоотпорен одделение IP67. Заштита : интелигентни температура заштита, во текот-топлина заштита од краток спој заштита , минливи апсорпција висок напон заштита, повеќе безбедно да се користи.
Конекција : Влез : црвено(+) црна и бела(-) Излез : жолтата(+) црна и бела(-)
Примена : Мотори, аудио, монитор, ПРЕДВОДЕНА автомобил екранот, клима уред, фанови, соларна енергија, фотоволтаични енергија, DVD, LED светла, пумпи, индустриска опрема, апарати, итн.
Пакетот Вклучува : 1 x DC Buck Конвертор (Автомобил Адаптер/Напојување на Модулот)

Карактеристики на предлогот

Излез Тип На:
Еден
Број На Модел На:
Напојување На Модулот
Влезен Напон:
DC 12V(10V~36V)
Излезниот Напон:
DC 12V +/- 0.25 V
Тежина:
0.25 KG
Големина:
74 x 74 x 32mm (L x W x H)
Излезна Струја:
5A
Тип:
DC/DC Конвертори
Излезна Моќност:
60W
Излезна моќност:
60W
Висока Реализација Ефикасност:
96%

Купувачи како што избираат