.

.

CNIM Топла 5pcs 60C 140F NC Нормално Затворен Термостат на Температура на Термички Прекинувач KSD301

CNIM Топла 5pcs 60C 140F NC Нормално Затворен Термостат на Температура на Термички Прекинувач KSD301

Оценка на посетителот:

DEN 66.00 -8 %
DEN 72.00
Залиха
Достапно за нарачка


*Практична 5pcs 60 C 140 F NC Нормално Затворен Термостат на Температура на Термички Прекинувач KSD301
5pcs 60 C 140 F NC Нормално Затворен Термостат на Температура на Термички Прекинувач KSD301 Product Име : Switch Температура; Модел : KSD301
Акција Тип : NC (Нормално Затвори)
Акција Температура : 60 C/140 F; Напон : 250 V 10 A
Коло Отпор : 50 M Ohm
Изолација Отпор : 100 Ohm
Пакет : 5 x Switch Температура
Материјал : Метал, Пластика
Боја : Сребрена На Ѕвонење, Црна
Големина : 3.3 x 3.3 x 1.1 cm / 1.3" x 1.3" x 0.4" (L*W*H)
Тежина : 22g
Тоа е блиску до површината достигне Акција целзиусови степени степен и тогаш се префрлате отворен, автоматски се ресетира.
Широко се користи за контрола на температурата или заштита за домаќинство електрични апарати.
Примена : вода диспензерот, електрично отворање шишиња со вода, sterilizer, микробранова печка, кафематот, ориз, cookers, клима и други електрични апарати.
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е +/-1-3 cm.

Карактеристики на предлогот

Тип На Објект:
Прекинувачи

Купувачи како што избираат