.

.

SUL181H 110-230V 45-60Hz Аналогни Механички 24 Часа Време Вклучите Тајмерот

SUL181H 110-230V 45-60Hz Аналогни Механички 24 Часа Време Вклучите Тајмерот

Оценка на посетителот:

DEN 696.00
Залиха
Достапно за нарачка

На дневна максимална е десет група на on/off и неделни maximm е седумдесет и групи на on/off. Во случај на режим на исклучено "ТРАЈНО" ДА ,тајмерот автоматски ќе се кандидира.
Притиснете го копчето на "ПРОГ" за да го поставите времето за првиот и на левата страна на екранот ќе се прикаже "ON1", што значи дека влегувањето на првата група на програмата ќе биде на располагање.
На произволно поставување на дневен on-off програмата или на gropus на on-off програмата е на располагање.Време на поставување :
Притиснете го копчето на 'ЧАСОВНИК' и потоа притиснете го копчето на "НЕДЕЛА" за да се утврди недела. Одберете следниве програма е комбинација на препорака.Ресетирање :
Притиснете го копчето на "RESET" во случај на режимот на АВТОМАТИЗАЦИЈА.
Од понеделник до недела
Секој ден од неделата
Од понеделник до петок
Од сабота до недела
Од понеделник до сабота
Понеделник, Вторник, Среда
Четврток, Петок, Сабота
По избор на горенаведениот режим, тогаш тоа е да се постави ден, час,минута за да се утврди за вклучување/исклучување на време.
Не го поврзете со електричната aooliance што се работи.
Сет програма работи само во случај на режимот на ATUOMATION.Рака функција :
Притиснете го копчето на "ON/AUTO/ИСКЛУЧИ" за да го одберете три режими на PERMANENTION-АВТОМАТИЗАЦИЈА-ТРАЈНО ИСКЛУЧУВАЊЕ.Nunction & употреба :
1.
Номинална напон : 220 V/50 HZ
Електричната мрежа напон спектар : 160 V-240 V
Отпорност на оптоварување : 16 A
Потрошувачка на енергија
3.
Не го надминува максималното оптоварување опсег (види што printd во тоа е површината)
Не поврзете на воздухот грејач надвор од следи или печка со греење жица изложени
Без вметнување на игла или било какви метални во сила socket-out
Не palce тоа во такви места, како subjectto сампдорија, overhigh или overlow температура andeasy да судир или тресете. Да се такви idel режим, корисникот може да го откаже со повикување на "ПРВИОТ/RCL", која ќе leace на "- : -" на екранот.Plug-во режим избегнува жици,со мал волумен, широк работна температура и силни
Анти-мешање , итн
3.
Answer : ___________________________ Note :
Без употреба на надворешни води.
Примената на специјалист за да се одред за servcing .
Притиснете го копчето на "НЕДЕЛАТА" да одберете needful режим меѓу програма пакет, и притиснете на копчињата на "ЧАСОВИ" и "MIN" за да го одберете needful. Во случај на режим на "ТРАЈНО ИСКЛУЧУВАЊЕ", тајмерот автоматски ќе се исклучи. Не користите корозивна течност amd вода.
Чиста куќиште куќиште и кристално екран со крпа. Repress клучот на "ПРОГ" да внесете друга група на програмата за поставување. Потоа семејството ќе emter интелигенција ера. И повторување на таквата постапка може да се постави остаток девет група на on/off режими.Рака операција е на располагање.
Оперативен Напон : 220 VAC ( можете да ја користите за 200-240 VAC)
1.
Притискајте го копчето на "ПРОГ" да се види на програма што е поставен во чекор. Ослободување на копче на "MIN" значи дека времето ќе притиснете последователно се релевантни за Скролување. Минималната on-off интервали во 1min. Во семејството, тоа може да послужи како вклучување и исклучување светилка, ТВ и клима уред со мерење на времето.Спецификации :
работа Напон 200-240 VAC Контакт Темпиран 1 SPDT (1 NO+1 NC) Работењето
Тајмери Работата на Мерењето Спектар на Циркулацијата на ден
2. Соодветно, притиснете го копчето на "НЕДЕЛА", "HOURS" и "MIN" за да го поставите.

Карактеристики на предлогот

Употреба:
Тајмерот Се Префрлите
Теорија:
Механички
Тип:
Тајмерот Се Префрлите
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)

Купувачи како што избираат