.

.

TIANYA 77mm MC УВ Ултра-Виолетова Филтер Леќа Заштитник за canon nikon, sony објектив pentax

TIANYA 77mm MC УВ Ултра-Виолетова Филтер Леќа Заштитник за canon nikon, sony објектив pentax

Оценка на посетителот:

DEN 155.52
Залиха
Достапно за нарачка


Вовед :
Отворено фотографии изгледа нејасен, што произлегуваат од Ултра-виолетови зраци која е invisiable за човечкото око. Со овој УВ филтер, тоа може да го намали УВ светлина, ефективно. Згора на тоа, тоа може да се користи за заштита на камерата леќи на камерата против прашина, влага, отпечатоци од прсти и гребнатини.
Двојно Нишка која може да се инсталира на завртката планината леќа худ.
•MC УВ Филтер е корисно кога ние фотографија планина и морски сцени, каде се зголеми haze се заканува да направи фотографии indistinct во боја и јасност.
•Мулти-Обложени : за да се намали одраз на филтер површини за да се намали одблесокот/ghosting.
•Исто така служи како постојан леќа заштитник.
•Направен од метал & стакло
•Црна боја Продавница во вид на снимање:
Пакет :
1 TIANYA MC УВ Филтер;
1 Заштитат Случај

Карактеристики на предлогот

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
77mm
Бренд Име:
WTIANYA
Тип:
филтер
Додатоци Тип:
филтер
Материјал:
филтер

Купувачи како што избираат