.

.

Трговија на големо 1/2kg 10m Кол 5.0 mm 4 Мерач Елоксирани Уметнички Алуминиум Мека Круг Жица Сребро Злато Обоени Накит Занает Метална Жица

Трговија на големо 1/2kg 10m Кол 5.0 mm 4 Мерач Елоксирани Уметнички Алуминиум Мека Круг Жица Сребро Злато

Оценка на посетителот:

DEN 1013.00 -10 %
DEN 1125.60
Залиха
Достапно за нарачка


Материјал Елоксирани Алуминиумски Жица Големина
Кол : 5.0 mm(0.12" или 2 колосек)
Должината/roll : околу 10 м-32feet-11yd Количина 1 тркалаат за вкупно од околу. 10 m-32feet-11yd Нето Тежина Прибл. 500 g/тркалаат Бои сребро, злато Функција лесно да се наведнувам, пресврт, се сече и се стиска дупки, одлична за DIY креативни занаетчиски, jewely наоди, итн. Микс или не /
Answer : ___________________________ Note : Алуминиум е голема метал, многу противалергиски и лесно да се наведнувам, ве молиме да се биде внимателен отиде користење на клешти, ова е мек метал.

Карактеристики на предлогот

Тип На Објект:
накит наоди
Објектот Висина:
4cm
Производ Карактеристики:
противалергиски, ' рѓа доказ, не оцрни многу светлина, цврст
Објектот Должина:
6cm
Објектот Ширина:
14cm
Објектот Тежина:
500g
Материјал:
Метал
Број На Модел На:
PDAW
Накит Наоди Тип:
Жица
Објектот Дијаметар:
0.5cm
Големина:
5.0mm(dia)*1/2kg
Тип:
Алуминиумска Жица, Занает Жица, 6mm-2gauge
боја:
Сребро, Злато
Пакет:
Меур Пакување
Употреба:
Одлично за многу DIY занает или изработка на накит
is_customized:
Yes

Купувачи како што избираат