.

.

фабриката на големо 10/парче 67*30*90/2.63x1.18x3.54mm алуминиум дистрибуција кутија за електронски, електрични комплет кутија

фабриката на големо 10/парче 67*30*90/2.63x1.18x3.54mm алуминиум дистрибуција кутија за електронски, електрични

Оценка на посетителот:

DEN 172.80
Залиха
Достапно за нарачка


НЕМА. : YGK-009
Материјал : АЛ 6063
Големина : 67*30-90aluminum куќиште за PCB метал алуминиумска кутија за електроника
Крај : Sandblast , Елоксирани
Акции Боја : Црна , Сребрена
Умре дизајнирање→Умре одлуки→Топење&легирање→Extruding→Сечење→CNC machining→Driling→Допирање→Surfacetreatment→Заварување→Монтажа→Пакување→Превозот
→По Продажба На Услуги
Foshan Nanhai Yonggu Хардверски Производи Фабрика е основана во 2004 година, кој се наоѓа во Nanhai Округ, Foshan Градот, Провинцијата Guangdong. Нашата компанија покрива над 1,500 квадратни метри. Постојат многу CNC machining центри, центри за CNC мелничката, удирање, дупчење & мелење машини, sandblasting машини и други напредни опрема за обработка на. Ние сме специјализирани во производство на алуминиумска шасија, алуминиум switch панел, DIY шасија засилувач панел, заштитени кутија, како и голем број на спецификација копчиња и машина нозе и така натаму. Површината за цртање, sandblasting, оксидација, печатење на екран и површински третман може да се прилагоди. Нашите производи се широко се користи во инструмент, електрична енергија, телекомуникациски, радио и телевизија, медицински уред, мрежа, хотел и воени снабдување.

Карактеристики на предлогот

боја:
90L црна
Бренд Име:
GOF
Број На Модел На:
YGK-009

Купувачи како што избираат