.

.

Електронски Гас Контролер за Година Jaguar XE200/Mazda6/2011 Година Mazda 5/2012 Година Mazda 6 Автомобил обнови го подобри измени

Електронски Гас Контролер за Година Jaguar XE200/Mazda6/2011 Година Mazda 5/2012 Година Mazda 6 Автомобил

Оценка на посетителот:

DEN 5255.00 -8 %
DEN 5712.00
Залиха
Достапно за нарачка

Електронски гас е именуван во споредба со fly-by-wire гас
која има директна врска помеѓу пригушување на возилото и ѓердан со тенок челик
жица. 7-Режим на Возење Автомобил Силна Бустер карактеристики и производ слики. Електронски гас е генерално усвоен во
прилично нови модели. Кога ЕКИ утврди дека возачот има намера за забрзување, тоа
ќе го активирате брзо отворање на ѓердан преку коло сигнали за да се подобри одговарајќи
чувствителноста на гас. На газејќи длабочина на гас педалата директно одговара на отворањето ширина
на ѓердан. TKS со Оглед на различни земји, понекогаш имаат различни автомобил педалата модели, ако може да се земе јасна педалата порта слика на вашиот автомобил како следниве демо, ве молам оставете ме порака на вашиот автомобил возилото слика, така што можеме да испратите 100% точни mode да се совпаѓаат. Подобрување на електронски гас чувствителност
3). Важен чекор - Автомобил на возилото порта слика comfirmation. Нема потреба да ги промените оригиналниот автомобил коло, дизајн на заштита коло на спречување на анти-приклучок на педалот за гас, што можат ефикасно да се заштити педалот за гас и автомобил коло. Затоа, гас заостанува е всушност резултат на ECU
работата преку ограничување на инстант излез на моторот, што може да се направи автомобилот
повеќе животната средина-пријателски и енергија-штедење. Работи на принцип
1.
(2) Забрзување на гас сигнали и подобрување на динамички. Електронски контролен систем се состои главно од гас
на возилото, педалата поместување на сензорот, ECU (електронска контролна единица), податоци автобус жица, серво
моторни и ѓердан извршување механизам. Tks
Демо :
Вашиот автомобил е педалата порта фото :
Ние испрати право автомобил педалата пристаниште на натпреварот :
2. Карактеристики на електронските гас
се како што следува : гас педалата само укажува на возачот оперативни намера, додека
конечниот право на контрола ѓердан му припаѓа на ECU. 7modes/0-10 степени прилагодливи
5). Plug and play, без надворешно напојување
4).
Главни Карактеристики
1). 7mode : Прирачник за Ез mode /Авто ЕЗ mode / Прирачник H1 забрзување на владата/Прирачник H2 спорт забрзување на владата/АВТО H1 забрзување на владата/ Авто H2 спорт забрзување на владата/авторски режим на педалот за гас
6). Инсталација 6. Лесно подесување , DIY заврши во 3 минути, успех на едно време. Најновите клиент повратните информации за повикување. На овој начин, возачот
ќе се чувствувате дека автомобилот започнува да започне по гас е treaded за некое време, кои се
т. Ве молиме имајте во предвид вашиот автомобил се направи и manufacturered година кога цел! Тоа е многу важно. Електронски гас е слободен од жица. Тоа може да се добие inio оригиналниот автомобил на чекање додека се резервираат за факултативна 7). Натпреварот автомобил модел лист. Конечно, ЕКИ ќе го активирате повлекува мотор за контрола на
отворање ширина на ѓердан.
Производ слики
3. Тоа лесно може да се најде преку принципот споредба, кои летаат-
по жица гас карактеристики едноставен систем и директна контрола, со дел од
отворање ширина на гас и ѓердан да биде 1 : 1. Опис на производот contens 1. Кога нуркач
забрзува одеднаш во времето на стартување (упатуваа на педалата за најголема), ЕКИ ќе
се изврши анализа според моменталната авто брзина, отворање ширина на ѓердан и
други фактори, соодветно ограничување на отворањето ширина на ѓердан од перспектива
на заштеда на гориво и разумни издувната емисија, како и контрола на гориво спреј систем да
ограничување на максималната спреј на системи за вбризгување на млазницата во исто време.

Карактеристики на предлогот

Повторливост:
Кул возење секојдневниот
Тип:
Тип На Прекинувач
линеарна:
мазни
Мерен Опсег:
Брзина 0-100
Hysteresis:
Reslove одложување проблем, инстант одговор
Чувствителност:
Подобрување од 15%-40%
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Резолуција:
Даде сила веднаш кога автомобил започнете
Натпреварот автомобил:
за 2016 Година Jaguar XE200/Mazda6/2011 Година Mazda 5/2012 Година Mazda 6
Посебна функција:
За да го забрзате
Производ големина:
18*9*6 cm
Име На Модел:
7 режим Автомобил Силна Бустер
Производ модел:
JC-7-700-4
Екранот:
дигитален led
Гаранција:
3 Години
Животен век:
повеќе од 20 години

Купувачи како што избираат