.

.

Злато квалитет на Десктоп 50 w влакна означување на машини

Злато квалитет на Десктоп 50 w влакна означување на машини

Оценка на посетителот:

DEN 422400.96
Залиха
Достапно за нарачка

Специјален дизајн :
1)Посебните ротари за означување на Прстени
2) Floodlight
3)Црвено светло фокусирајќи
Апликации за Влакно Ласерски Означување на Машина
1)Електронските и комуникациски производи, IC производи, електрични линии, кабел компјутерски компоненти и електричен апарат.
Тоа е многу едноставна,само им обезбеди на вашите Aibaba сметка,а потоа ние ќе направиме се за вас.
3)Накит, облека, инструменти, подароци, канцелариски уреди, бренд scutcheon, санитарија апаратот. Excel datasheet е поддржана.21 М^3
По морски пат,Со железница,По воздушен
3.)
5) Заеднички векторски слики се поддржани.

Карактеристики на предлогот

Max. Излезна Моќност:
20W
Пулс Ширина:
50-60Hz
Еден Пулсот На Енергија:
зависи од моќта
Бранова должина:
1064nm
Фокусна Точка Дијаметар:
0.01 mm
Димензии:
810x930x1280mm
Број На Модел На:
LXF-50W
Употреба:
ласерски означување
Име:
влакна по повод одбележувањето машини
ласерски тип:
влакна ласерска
Ласерски моќ:
50W (30W, 20Woptional)
Ласерски генератор:
CAS( Shengzhen MAX Raycus,германски ИПГ,JPT боја за означување опционално)
Висока брзина Galvanometer:
Кинеско-Galvo
По повод одбележувањето на опсегот:
145x145mm(175x175mm,200x200mm,300x300m,600x600mm опционално)
По повод одбележувањето брзина:
15000mm/s
Мин ширина на линија:
0.01 mm
Напојување:
AC напон 220V,50Hz/60HZ

Купувачи како што избираат