.

.

2x 1157 P21/5W BAY15d 380 LED Сијалица Обратна Опашка Запре Кочница Светлина Светилки Бела светилки drl(CA266)

2x 1157 P21/5W BAY15d 380 LED Сијалица Обратна Опашка Запре Кочница Светлина Светилки Бела светилки drl(CA266)

Оценка на посетителот:

DEN 671.52
Залиха
Достапно за нарачка

Ние немаме контрола над она што на даночните власти ќе наплаќаат и колку купувачи се одговорни за плаќање на даноци. Ние во голема мера го цениме вашиот мислење и сугестија, а ќе вложи максимални напори да се подобри и импресионира вашите лојалност. Ако имате било какви прашања во врска со увоз доход, ве молиме обратете се на даночните власти за повеќе детали пред ставање на понудата на нашите аукции.
Предност на КОЧАН :
КОЧАН светла се поефикасна форма на LED осветлувањето за општи или автомобилската осветлување апликации затоа што :
- светлина има повеќе единствен изглед
- подобар животен век
- постигнување на повисок светлина ниво во текот на голема површина
- КОЧАН е повеќе стабилен и сигурен од стандардните LED пакет
Ние Брод на Светот : За секој одредени производи, ве молиме обратете се до објектот на локацијата и нашите превозот земји исклученост листа на аукција.
Ве молиме НЕ ни Остави Неутрални или Негативни Повратни информации, без да контактирате со нас однапред. Ние не сме одговорни за било каква загуба, одложување и/или оштетување на предмети, поради промени на адресата или грешки направени од страна на купувачите по исходот. Ве молиме слободно да ни e-mail преку e Bay. Ние исто така, обезбеди точни информации
за нашите производи, навремена комуникација и разумен и фер цена (баланс помеѓу цената и квалитетот) на нашите клиенти.
Ние го прават нашите најдобри за вредноста на секој клиент 5-ѕвезда позитивни e Bay искуство работејќи напорно и професионални.
-Ние можеме да се осигура дека вашето купување се доживее со мене и нашата компанија ќе биде 5-ѕвездички!!!
-Доколку постои каква било категорија на нашиот продажба на перформанси ќе се чувствувате дека не сме се сретнале на 5-ѕвезда оценка, ние се ценат можете да не контактирате преку е-пошта пред да замине повратни информации. Дисипација на топлина е многу важен аспект на LED осветлувањето, бидејќи тоа може да има големо влијание врз животниот век на luminary. Кога тоа пали, тоа изгледа како осветлување панел.
Опис :
Овој оглас е за 2 парчиња Висока Моќност 380 P21/5 W 1157 BAY15d КОЧАН ПРЕДВОДЕНИ од опашката запре Sidelight светилки drl l иг хт светилки 6000 K xenon бела светлина, боја Апликација : Го Сигнал Паркинг Индикатор светлина, Опашка Запре Кочница светлина, Обратна Копија светлина, Дење Работи Светлина светилки drl Лесна инсталација, без жици или измена, само plug and play Димензии : Должина : 53mm (од крај до крај); Width : 20mm; Со стандардни ОЕМ штекер Напон : 12 V DC Секоја светилка е со 8 КОЧАН LED панел светлина сјае 360 степени; ~8 W, ~480 Lumens, многу посветла отколку во било која друга LED сијалица во пазарот на Крстот Референца за оваа 380 (P21/5 W) 1157 BAY15d LED сијалица :
380 1157 1016 1034 1154 2057 2357 2397 3497 7528 BAY15d P21/5 W ве Молиме обидете се да се јават на поларитетот на LED светло ако најде дека LED светло не работи правилно по инсталација

Ако сте со користење на овие LED светилки за да го замените Пак Сигнал blinker светлина, Опашка кочница Стоп светло, Паркинг/Водење светлина, Дење Работи Возење светлина светилки drl или светлината на најновите / Европски возила; во зависност од вашето возило електрично коло, можеби ќе треба да додадете еден пар на Оптоварување Отпорник да се спречи хипер/грешка трепка, код за грешка порака или дефект проблем
Со оглед на големината на овој 380 P21/5 W 1157 LED сијалица е малку поинаква со акции/OEM сијалица, па купувачите мора да бидете сигурни дека овој LED сијалица е вашето возило е точен тип сијалица и може да се вклопат во светлината домување на вашето возило, пред купување
Пакет се вклучени :
2x 380 P21/5 W 1157 BAY15d КОЧАН LED Sidelight Обратна Светлина Светилки бела (1 пар)
За КОЧАН LED чипови :
Она што е КОЧАН?
КОЧАН (Чипови на управен Одбор (уо) е нова технологија на LED за пакување на LED светло моторот.

Карактеристики на предлогот

Тип На Објект:
Извори На Светло
Автомобил модел:
Сите модели
Температура На Боја:
6000K
Напон:
12V
Бренд Име:
ANG RONG
Wattage:
8W
Автомобил Марка:
Сите модели
За Автомобил Светилка:
Царинење Светла
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
Led Чип Производител:
Други

Купувачи како што избираат