.

.

Јули Кралот ДОВЕДОА Автомобил Внатрешни работи Читање Декоративни Светилки Случај за Седиште Леон MK3 2013~ON, 8 компјутери/set, 6000K 79LEDs 5050SMD

Јули Кралот ДОВЕДОА Автомобил Внатрешни работи Читање Декоративни Светилки Случај за Седиште Леон MK3 2013~ON,

Оценка на посетителот:

DEN 1295.52
Залиха
Достапно за нарачка

LED автомобил внатрешни работи, светлата за читање, ПРЕДВОДЕНА автомобил декоративни светилки случај за Седиште Леон MK3 2013~ON , 5050 SMD 6000 K, Висока Осветленост, едноставна инсталација, 8 компјутери/set, бесплатен превозот! Ве молиме проверете го вашиот автомобил е се совпаѓа со нашите светлата за читање!
Детали За Производот
Автомобил марка : случај за Седиште Леон MK3 2013~НА
Опис :
Цели : LED автомобил внатрешни светла случај за Седиште Леон MK3 2013~ON , 8 компјутери / set.
Бои : бела
Напон : 12 V DC (што е, општ автомобил излезниот напон)
Спецификација на производот : 4 парчиња
LED Напон : 12 V
LED Моќ : 0.11 W / секоја светилка монистра
Светла Боја : бела светлина
Светлосен извор : SMD 5050
Прозрачна флукс : 270 Lm
Извор на светлина : 6000 K
Животниот век : 100,000 часа (теоретска вредност)
Answer : ___________________________ Note : Посебен автомобил, не-појавување година модел и модел не може да биде инсталиран, бидете сигурни дека точно пред да купите.
Карактеристики На Производот :
1 целосна оригинална дигитален дизајн, инсталација, не се менуваат линии, не го уништи оригиналот автомобил светилка структура, директно во приклучокот можете да ги користите;
2 професионален дизајн со висок квалитет и висока јачина fiberglass кола, парична казна свила печатење на екран, околните не баговите;
3 посветен регулаторот увезени од Тајван LED чип,10-15 V постојан струја работа;
4 големи висока прецизност чип отпорници wattage hundredth обезбеди точни и актуелни светлина група;
5 Тајван увозот на избрани три-чип 5050 LED, подобро од оригиналот автомобил 5 пати посилен;
6 посебни заварување процес, независно од големите зглобови, оптимална топлинска спроводливост програма.
LED светлата карактеристики :
1, LED светла, без задоцнување, без да влијаат на оригиналниот автомобил карактеристики, ниска потрошувачка на енергија, без филамент структура, без топлина, возило контрола коло и не е лесно да се стареење, пенетрација, без сенка филтер, различни бои црешни DIY, истакнувајќи персоналните, удобно и добро;
2, употреба на високо-густина коло бакар облечени стаклени влакна производство, не и евтина пластика, хартија одбор;
3, внатрешни светла се поддршка на глава, не го измени или да го уништи линија, можете директно да го замените оригиналниот автомобил светилки, светлина одбор без напуштање на било какви траги зад силна двострано лепило, лесно да се поправи, и дека тие можат да почнат замена.

Карактеристики на предлогот

Емитуваат Боја:
Бела
Wattage:
0.11/pc
Температура На Боја:
6000K
Име На Модел:
Прочитај-S
За Возило Брендови/Модел:
Фолксваген
Објектот Тежина:
0.2
Бренд Име:
Јули Кралот
Тип На Објект:
Светлата За Читање
Lumens:
-
Автомобил Направи:
случај за Седиште Леон MK3 2013~НА

Купувачи како што избираат